ЄС І КИТАЙ УЗГОДИЛИ СВОЇ ПОЗИЦІЇ ПО УКРАЇНІ

30.06.2015 09:27

Євросоюз і Китай підтримують територіальну цілісність і суверенітет України. Про це у Брюсселі 29 червня заявив президент Європейської ради Дональд Туск за результатами 17-го саміту ЄС-Китай у понеділок, повідомляє Укрінформ.

"Ми зосередили увагу на наших сусідах, в особливості на Україні. Це важливо ще раз підтвердити, що конфлікт у східній частині України може бути вирішений лише мирними засобами, через повне дотримання міжнародного права, особливо суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України", - сказав Туск.

Він наголосив, що і Китай, і Європейський Союз зацікавлені у стабільній і процвітаючій Україні.

У свою чергу прем’єр Держради КНР Лі Кецян нагадав, що Китай і Європа були учасниками розбудови міжнародного порядку після закінчення Другої світової війни.

"Ми повинні твердо підтримувати принципи Статуту ООН і забезпечувати мир і стабільність у світі", - наголосив глава уряду КНР.

Раніше Європейський Союз продовжив економічні санкції для Росії до 31 січня 2016 року і окупованого Криму до 23 червня 2016 року.

Зазначимо, у березні 2014 року Китай утримався при голосуванні в Раді Безпеки ООН за запропонований США проект резолюції, що закликала не визнавати підсумки псевдореферендуму в Криму.

У березні 2015 року Китай разом з Росією і ще двома членами Радбезу ООН (Венесуелою і Анголою) бойкотували обговорення прав людини в Криму.

comments powered by HyperComments

Последние