КРАЇНИ ЄС ДОМОВИЛИСЯ ПРО РОЗПОДІЛ 60 ТИСЯЧ БІЖЕНЦІВ

26.06.2015 17:20

Лідери ЄС після нічних переговорів у Брюсселі домовилися про розміщення на території країн Євросоюзу десятків тисяч мігрантів, які прибули в Італію і Грецію, передає УНН з посиланням на ВВС.
Голова Євроради Дональд Туск заявив, що 40 тисяч біженців буде переміщено в інші держави ЄС протягом найближчих двох років.
"Лідери погодилися, що 40 тисяч осіб, які цього потребують, будуть переселені з Греції та Італії до інших держав протягом найближчих двох років. Міністри внутрішніх справ завершать схему до кінця липня", - сказав Д.Туск.
При цьому обов'язкових квот для кожної країни не буде. Так, Угорщина і Болгарія не повинні будуть приймати нових біженців. Великобританія відмовилися від схеми, в той час як країни Східної Європи відмовилися приймати встановлення квот, тож прийом біженців буде здійснюватися тільки на добровільній основі.
Лідери ЄС також домовилися про розміщення ще 20 тисяч біженців з-за меж ЄС.
Раніше Д.Туск закликав держави-члени ЄС розділити тягар щодо розміщення нелегальних мігрантів, які перетнули Середземне море.
Нові дані від агентства ООН у справах біженців свідчать, що 63 тисячі мігрантів прибули до Греції морем в цьому році і 62 тисячі - в Італію.
Грецька боргова криза також була на порядку денному саміту. Греція і її міжнародні кредитори залишаються в глухому куті після переговорів у четвер.
У заключний день саміту в п'ятницю лідери ЄС зосередитися на питаннях безпеки, а саме на кризі в Україні і напруженості з Росією.
 

comments powered by HyperComments

Последние