ПАРЄ ЗАКЛИКАЄ КИЇВ, МОСКВУ І СЕПАРАТИСТІВ ДО СПІЛЬНИХ ЗУСИЛЬ У ПОШУКУ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ НА ДОНБАСІ

26.06.2015 14:42

Лише за офіційними даними, від початку російської агресії в Україні безвісти зникли понад 1300 осіб. Проблему їхнього пошуку можна вирішити лише спільними зусиллями всіх сторін конфлікту, зазначається в резолюції ПАРЄ.

Ситуація зі зниклими без вісті внаслідок конфлікту на Сході України привернула увагу Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В ухваленій у четвер, 25 червня, резолюції вказується на стурбованість ПАРЄ через зростання кількості випадків зниклих безвісті як на Донбасі, так і в "окупованому Криму", йдеться у тексті самої резолюції, оприлюдненій на сайті ПАРЄ. У документі вказується, що "з початку російської агресії в Україні на початку 2014 року офіційна кількість зниклих безвісті перевищила 1300 осіб".


Крім того, зазначається, що згадана цифра - це лише зібрані українською владою дані. Тож справжня кількість таких випадків може бути значно вищою. Серед зниклих не лише військовослужбовці, а й цивільні особи, у тому числі й волонтери, які допомагали жертвам протистояння. У резолюції схвально поставилися до зусиль з боку української влади зібрати більше інформації про долю та місцезнаходження осіб, які вважають зниклими безвісті. До таких ініціатив належить створення єдиної бази даних під егідою СБУ та МВС.
ПАРЄ критикує Путіна
Натомість рішення президента Росії Володимира Путіна щодо засекречування інформації про кількість жертв серед військовослужбовців збройних сил РФ під час проведення спеціальних операцій у мирний час викликало критику з боку ПАРЄ.
У резолюції зазначається, що проблему зниклих безвісті можна вирішити лише спільними зусиллями усіх сторін конфлікту в Україні. Тож текст резолюції закликає Київ, Москву та сепаратистів уможливити ефективне розслідування відповідних випадків та підтримати родини, члени яких вважаються зниклими без вісті. Сторони конфлікту закликають діяти у згоді з міжнародним гуманітарним правом та створити єдиний реєстр зниклих безвісті осіб. Останнє передбачає також обмін відповідною інформацією, йдеться у тексті оприлюдненої резолюції.

comments powered by HyperComments

Последние