ПОЛЬЩА ХОЧЕ СПРОСТИТИ МІСЦЕВИЙ ПРИКОРДОННИЙ РУХ З УКРАЇНОЮ

25.06.2015 15:54

Варшава хоче розширити зону Місцевого прикордонного руху (МПР) з Україною на три населенні пункти у Волинській та один – у Львівській області.
Також пропонується скасувати необхідність медичного страхування, збільшити час одноразового перебування у прикордонній зоні до 90 днів і звільнити від консульського збору в розмірі 20 євро за видачу другого і подальших дозволів на перетин кордону в рамках МПР.
Про це в Сеймі, представляючи міжурядовий проект закону про зміни у функціонуванні МПР, заявив депутат Мирон Сич, передає власний кореспондент Укрінформу в Польщі.
«Метою цих змін є насамперед доведення положень угоди до європейського законодавства, а також врахування пропозицій української сторони щодо видачі дозволів на перетин кордону в рамках Місцевого прикордонного руху»,- заявив Сич.
Зокрема, планується розширити зони руху на три населенні пункти: Гевин, Орані і Руснів у Волинській області і Тисовець - у Львівській області. Для пришвидшення видачі дозволів на перетин кордону в рамках МПР пропонується також створити зовнішні пункти прийому заяв в українських містах, де немає польських консульств.
Сич поінформував, що на сьогодні Польща видала громадянам України 300 тис. дозволів на перетин кордону в рамках руху.
За даними Головного управління статистики РП, в 2014 році кількість перетинів кордону українцями в рамках МПР, у порівнянні з попереднім роком, зросла на 20,4%. У 2013 році українці, які перетнули кордон в рамках дії руху, витратили в Польщі 2,3 млрд злотих (майже 640 млн дол.), а в 2014 році, за попередніми підрахунками, ця сума зросла до 2,8 млрд злотих (понад 770 млн дол.).
Під час обговорення цього питання жодна з партій не внесла поправок до законопроекту. Відтак у четвер в Сеймі відбудеться голосування  за цей законопроект.

comments powered by HyperComments

Последние