ГЕНСЕК НАТО: РОСІЯ ПЕРЕДАЛА СЕПАРАТИСТАМ БАГАТО ВАЖКОЇ ТЕХНІКИ І ДЕСТАБІЛІЗУЄ

19.06.2015 07:11

За останні місяці Росія передала сепаратистам на Донбасі понад тисячу одиниць важкої техніки і навмисно дестабілізує ситуацію на сході України.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг у інтерв’ю УНІАН
"Всі союзники згодні, що Росія підтримує сепаратистів у східній Україні силами, обладнанням та навчанням. Це було підтверджено всіма 28 союзниками – міністрами закордонних справ у нашій спільній заяві на зустрічі в Анталії, яка відбулася в травні", - сказав він.
"За останні місяці Росія передала сепаратистам понад тисячу одиниць важкої техніки. Це включає танки, артилерію і передові системи ППО. Ми знаємо про це від нашої власної розвідки. Але також є свідчення, опубліковані засобами масової інформації, неурядовими організаціями та самими російськими солдатами, що Росія підтримує сепаратистів", - сказав Столтенберг.
"Мозкові центри також опублікували відповідні звіти. Останній був опублікований Атлантичною Радою, яка збирала докази з різних відкритих джерел, включаючи супутникові знімки", - додав він.
Відтак, за словами генсека НАТО, "в цілому картина ясна".
"Ми дуже уважно стежимо за повідомленнями про ескалацію бойових дій та використання важкої зброї. Повне виконання Мінських домовленостей є шляхом до миру. Ескалація навколо Мар’їнки минулого тижня стала великим крок назад з цього шляху", - сказав він.
"Дуже важливо, щоб всі сторони дотримувалися режиму припинення вогню і повністю виконали Мінські домовленості. Росія несе особливу відповідальність в плані того, щоб запобігти цим нападам та виконати домовленості про припинення вогню", - наголосив Столтенберг.
"Сепаратисти не повинні використовувати будь-який привід, щоб захоплювати додаткову територію України", - додав він.
"Ми закликаємо Росію припинити навмисну дестабілізацію на сході України, покласти край підтримці сепаратистів, вивести свої війська і військову техніку з України і вздовж її кордонів", - зазначив генсек Північноатлантичного альянсу.

comments powered by HyperComments

Последние