У РФ ЗАПЕРЕЧУЮТЬ ПЛАНИ ЗАХОПИТИ ЛІВОБЕРЕЖНУ УКРАЇНУ

17.06.2015 23:59

Міноборони РФ назвало фальшивкою план Генерального штабу РФ щодо захоплення Лівобережної України, оприлюднений народним депутатом України Антоном Геращенко.
Про це повідомляє російське інформагентство "РИА Новости" з посиланням на офіційного представника Міноборони Росії генерал-майора Ігоря Конашенкова.
"Немає сенсу вдаватися в деталі цієї фальшивки. Ми неодноразово говорили, що мета подібних вкидань не правду донести, а запустити чергову істерику в західних ЗМІ напередодні саміту ЄС, що наближається", - сказав російський генерал.
Конашенков заявив, що російські збройні сили давно перейшли на нову систему управління, разом з цим кардинально змінилися правила розробки та оформлення документів планування застосування військ на операційних напрямках.
Як повідомляв Укрінформ, фахівці-добровольці групи проекту "Миротворець" стверджують, що зуміли дістати секретні документи Генштабу ЗС РФ, серед яких, зокрема, план щодо захоплення Лівобережної України, затверджений на початку квітня 2015 року. На захоплення всієї Лівобережної України, за планом Генштабу ЗС РФ, відводиться всього 15 діб. Мета - швидке захоплення контролю над територією й комунікаціями, без захоплення великих міст/обласних центрів.
Відповідно до плану, батальйоно-тактичні групи регулярних ЗС РФ, об'єднаних у групу військ "Північ", повинні будуть вторгнутися на територію України у два етапи - спочатку в Харківську й Донецьку області, а потім - у Полтавську, Київську й Чернігівську. При цьому вторгнення планують за старою звичкою маскувати під наступ так званих "ополченців" "ЛНР"/"ДНР". У руки українських фахівців також потрапили й технічні документи, в яких розписано точки завдання ударів, висадки десантів, переліки захоплень стратегічних об'єктів і комунікацій.
Крім того, згідно з даними "Миротворця", аналогічний план розроблено командуванням Південного військового округу РФ. Мета Південної групи військ - удар на Запоріжжя й Мелітополь через район Бердянська й Маріуполя і вихід до Перекопського перешийка для відкриття сухопутних шляхів сполучення з Кримом.

comments powered by HyperComments

Последние