ВІД СЬОГОДНІ В УКРАЇНІ ПОЧНЕТЬСЯ ПЕРЕХІД НА ЦИФРОВЕ ТЕЛЕВІЗІЙНЕ МОВЛЕННЯ — НАЦРАДА

17.06.2015 18:58

Сьогодні в Україні завершується перехідний період переходу від аналогового до цифрового ефірного телевізійного мовлення. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.
“17 червня 2015 року відповідно до положень Регіональної угоди, в Україні завершується перехідний період від аналогового до цифрового ефірного телевізійного мовлення”, — йдеться у повідмоленні.
В Національній раді зазначають, після 17 червня всі телекомпанії, які здійснюють аналогове ефірне мовлення відповідно до ліцензій Національної ради, мовитимуть і далі, не дивлячись на те, що Україна на сьогодні не виконала свої зобов’язання щодо остаточного переходу на цифрове мовлення.
Як повідомляється, згідно порядку припинення поширення аналогового сигналу, передбачено чотири етапи вимкнення аналогового телебачення.
“І етап: м. Київ, Київська, Житомирська, Рівненська, Волинська, Львівська, Закарпатська області, Автономна Республіка Крим та м. Севастополь — із 17 червня 2015 року; ІІ етап: Івано-Франківська, Хмельницька, Вінницька, Чернівецька, Одеська області — з 31 грудня 2015 року; ІІІ етап: Полтавська, Тернопільська, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська, Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька області — з 30 червня 2016 року; IV етап: Луганська, Донецька, Чернігівська, Харківська, Сумська області — з 31 грудня 2016 року”, — йдеться в порядку.
Також у Нацраді наголосили, що Україна має право застосовувати відповідні радіочастоти на своїй території для надання аналогового мовлення за умови нестворення перешкод цифровому телевізійному мовленню, що здійснюється в сусідніх країнах.
Додамо, за словами експертів медіа сфери, новий формат мовлення мав принести Україні не лише якісну картинку в телеприймачі, але і забезпечити краще покриття сигналом території країни, а також більш ефективно використовувати радіочастотний ресурс.
Крім того, Україна мала отримати т.зв. цифровий дивіденд, який можна було б використовувати для впровадження новітніх технологій.
На думку медійних експертів, з 2008 року було зроблено дві спроби впровадження ефірної цифри, однак відсутність злагодженості дій ринку, регулятора та інших державних органів, привели до того, що Україна не виконала взяті на себе зобов’язання.

comments powered by HyperComments

Последние