РАДА ЗАВЕРНУЛА БЮДЖЕТНУ ПОЛІТИКУ ВІД УРЯДУ

17.06.2015 08:47

Народні депутати відправили на доопрацювання проект постанови про Основні напрями бюджетної політики на 2016 рік.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 232 нардепи.
За словами міністра фінансів Наталії Яресько, що виступила у Верховній Раді , цей документ розроблено на основі програми діяльності Кабміну та стратегічних документів - Коаліційної угоди, Стратегії сталого розвитку України-2020. Документ грунтується на положеннях програм співпраці з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями.
За словами Яресько, до ключових підходів бюджетної політики на 2016 рік входить збільшення дохідної частини бюджету «через розширення бази оподаткування, боротьбу з оптимізацією і несплатою податків, контрабандою на кордоні, а також запровадженням нової культури плати податків серед громадян та бізнесу».
Міністр фінансів також запевнила, що у 2016 планується зменшення видатків на утримання державних апаратів та інших непріоритетних видатків  для того, щоб спрямувати цей ресурс на найвразливіші верстви населення, на виплату їм субсидій та соціальних допомог.
Яресько також зазначила, що з 1 січня 2016 року планується оновлення податкової системи України, що забезпечить спрощення сплати податків.
Проте під час обговорення ряд нардепів висловили свої зауваження до Основних напрямів бюджетної політики на 2016 рік, оприлюднених Яресько.
Зокрема, керівник фракції БПП Юрій Луценко наголосив, що у 2016 році потрібно замінити політику кредитів політикою інвестицій.
«Інвестиції в Україну навіть у нинішній ситуації і навіть при нинішньому уряді будуть можливі, якщо цього захоче уряд, бо цього давно хоче парламент», - сказав Луценко.
Він також наголосив, що в документі про Основні напрями бюджетної політики на 2016 рік необхідно показати стандарти соціального життя на наступний рік.
«Приймати цей законопроект без чіткого розуміння мінімальної зарплати, мінімальної пенсії є неможливим. Маємо прийняти цей документ не лише для Мінфіну і Мінекономіки, а в першу чергу - для своїх виборців. Маємо забезпечити взяті на себе зобов'язання», - сказав Луценко.
Тому нардепи не погодилися схвалити зазначений документ і направили його на доопрацювання у профільний комітет парламенту.

comments powered by HyperComments

Последние