НАЛИВАЙЧЕНКО ПОЧИНАЄ НОВИЙ ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЕКТ

17.06.2015 04:55

Скандальна історія з головою СБУ може мати сумні наслідки для президентської команди. Проте про успішність "партії Наливайченка" також поки що говорити зарано


Про своє бажання відсторонити голову СБУ від займаної посади Президент заявив на засіданні фракції "БПП". Група "УДАР" прогнозовано відставку Наливайченка підтримувати не збирається. Це, по суті, підтверджує версію деяких депутатів і політологів про те, що ця партія продовжує перебувати в колі політичних інтересів групи Фірташа і Льовочкіна. Ймовірно, нею мер Києва Віталій Кличко вже як загальнодержавний лідер не розглядається, тому цій партії шукатимуть нового "пастуха".

Про відставку Наливайченка як про вирішене питання нині говорити не доводиться, може банально не вистачити голосів у Верховній Раді. Але навіть якщо і не вистачить і голову СБУ не поміняють, проблема не вирішиться, а лише ускладниться. Адже тоді вийде, що раз не йде у відставку Наливайченко, потрібно щось вирішувати з Шокіним, або й Ложкіним. Бо, за словами Маркіяна Лубківського, їхати його шефу до США заборонили саме на Банковій. Тому скандал сам по собі не розсмокчеться.

Звісно, це не скандал з "любими друзями"-2, але по президентській команді завдано сильного удару. Виявилося, що у новій владі збереглися і "кришувальники", і "рішали". Тому Президентові доведеться або діяти рішуче та вичищати і СБУ, і ГПУ, або суспільство тільки про цей конфлікт і говоритиме. А Наливайченко точно стане частим гостем "Шустер live" і каналу "Інтер". Якщо ж у відставку його все ж відправлять, то ми можемо стати свідками народження нового політичного проекту, лідером якого стане "жертва корупційного режиму" Валентин Наливайченко. І цей проект точно розкручуватиметься не під місцеві вибори, а під дочасні парламентські. Які можуть стати реальністю після розвалу коаліції, що й так працює на останньому ходу.

Ми можемо стати свідками народження нового політичного проекту, лідером якого стане "жертва корупційного режиму" Валентин Наливайченко. І цей проект точно розкручуватиметься не під місцеві вибори, а під дочасні парламентські
"Партія Наливайченка" навряд чи буде конкретно проектом Фірташа. Для голови СБУ чітка засвітка у компанії з "газовиками" не дуже гарний іміджевий початок для власної партії. Тому, вочевидь, вкладатимуться й інші ображені на Порошенка. Не виключено, що у проекті будуть зацікавлені і деякі зарубіжні політичні кола.

Чи є майбутнє у такого проекту? З огляду на падіння рейтингів "БПП" і "Народного Фронту" до когось їхній електорат має перетекти. Частково він перетиче до мінорітаріїв нинішньої коаліції, але суспільство потребує людини, яка говоритиме те, що вже далеко не пошепки кажуть у народі: нинішня влада наробила занадто багато помилок, коаліція формальна, боротьба к корупцією та олігархами - профанація, тому потрібно парламент перезавантажити ще раз. Навряд чи після цього депутатський корпус стане ефективнішим, але вже накопичений негатив до влади буде на певний час знятий. І ось за таких розкладів Наливайченко і його партія можуть знайти місце під сонцем. Особливо, якщо вони об'єктом своїх атак оберуть не Яценюка, якого й так всі б'ють, а президента.

Наразі, судячи із войовничих заяв Наливайченка і прямих нападок на Банкову Лубківського, так воно й планується. Поки голова СБУ (точніше, ті, хто за цим скандалом реально стоять) піднімає ставки. У нього ситуація дійсно вигідна: звільнять добре, не звільнять, також непогано. Проте варто пам'ятати, що в українській політиці буває все. І далеко не завжди партії, які критикують всіх, досягають результату. Доведено партією Гриценка на минулих виборах. Тому про успішність проекту "партія Наливайченка" говорити поки ще зарано.

comments powered by HyperComments

Последние