ВЕРХОВНИЙ КОМІСАР ООН СТУРБОВАНИЙ ПОТОКАМИ ЗБРОЇ ТА БОЙОВИКІВ В ЗОНУ КОНФЛІКТУ НА СХОДІ УКРАЇНИ

16.06.2015 14:38

Виступаючи в Женеві на відкритті 29-ї сесії Ради з прав людини, Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн висловив стурбованість з приводу ситуації на сході України, особливо в районах, що контролюються збройними групами, передає УНН з посиланням на Центр новин ООН.
“Я глибоко стурбований серйозними порушеннями прав людини на сході України, зокрема в районах, контрольованих збройними групами. Постійно надходять повідомлення про триваючий приток зброї та бойовиків з Російської Федерації, а також про створення паралельних структур, що не відповідає Мінським угодам, Конституції України та міжнародному праву і посилює нинішню ситуацію ”, - заявив Верховний комісар.
Він додав, що в результаті конфлікту в Україні зростає кількість біженців і внутрішньо переміщених осіб, що позначається на житті мільйонів людей по всій території України. Представник ООН звернув увагу на важку ситуацію в Автономній Республіці Крим, нагадавши, що статус півострова визначений прийнятою минулого року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН.
Раніше офіційний представник Білого дому Джош Ернест заявив, що влада США як раніше стурбована постійними поставками зброї з Росії в Україну. За словами Ернеста, це викликає стурбованість США і їх союзників у Східній Європі, які вважають дії Росії порушенням суверенітету і територіальної цілісності України.

comments powered by HyperComments

Последние