ДЕПУТАТИ РОЗКРИТИКУВАЛИ МІНСОЦПОЛІТИКИ ЗА РОБОТУ З ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМИ

15.06.2015 15:45

Робота Мінсоцполітики щодо переселенців є незадовільною і за прорахунки потрібно нести відповідальність, — рішення комітетських слухань у Слов’янську.

Жодні рішення та пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, а також інших комітетів Парламенту не були виконані Міністерством соціальної політики.

На цьому наголосили народні депутати України та учасники комітетських слухань щодо проблем переселенців, які відбулися у м. Слов’янськ Донецької області 12 червня 2015 року.

За словами Голови Комітету Людмили Денісової, у жовтні 2014 року Уряд прийняв рішення про те, що кожній людині, яка зареєструється, надається допомога на оренду житла та оплату житлово-комунальних послуг.

«Допомога надається на сім’ю. І на сьогодні 392 тис. сімей звернулися за отриманням допомоги. 315 тисячам її призначено. Проте, постає питання: скільки це людей? Тобто, в сім’ї може бути одна людина, а може бути і п’ять. І чому інші не звернулися? Або ж вони не знають, або ж вони не хочуть реєструватися, або ж органи влади недопрацювали. І Мінсоцполітики повинно дати відповідь на це питання», - підкреслила Людмила Денісова.

Окрім того, Голова Комітету звернула увагу на необхідність перегляду суми виплат допомоги: «У грудні 2014 року 884 гривні це була одна сума, а тепер, коли відбулася інфляції її необхідно переглядати. Так, трохи підвищили інвалідам – зробили прожитковий мінімум. Але потрібно подумати й про інших громадян».

Також Людмила Денісова порушила питання щодо невиплати пенсій громадянам, які знаходяться в зоні АТО.

«Наш Комітет виступив ініціатором, щоб прийняти постанову Верховної Ради, яка б привела у відповідність до Конституції всі законодавчі акти. Всі люди повинні бути рівними і отримувати пенсію, яку вони заробили», — наголосила Людмила Денісова.

Окрім того, Людмила Денісова зазначила, що до початку конфлікту на Донбасі проживало 6,5 млн осіб. На сьогодні зареєстровано як тимчасові переселенці трохи більше 1,3 млн., що становить 1 млн. сімей.

«Ми розглядаємо питання не лише громадян, які є переселенцями, але й тих, які залишилися на неконтрольованих територіях, або ж виїхали в інші регіони і не зареєструвалися. Вони залишаються громадянами України і мають отримувати належний соціальний захист», - наголосила Голова Комітету.

Під час слухань було підняте питання щодо виконання Міністерством законів, які прийняла Верховна Рада, зокрема, основного закону про внутрішньо переміщених осіб. «Досі не прийняті постанови щодо його реалізації. Також Парламент підтримав закон щодо додаткових гарантій для працевлаштування переселенців. І знову ж таки, пройшло три місяці, а порядки не прийняті. Закон сьогодні не працює», — наголосила вона.

Людмила Денісова також порушила питання щодо постанови № 79, в якій йдеться про перевірку місця проживання переселенців та скасування всіх соціальних виплат у разі його не підтвердження.

«Люди сьогодні можуть винайняти помешкання в одному місці, завтра в іншому. Деякі селяться у родичів та друзів. І на основі цього скасовувати їм виплати не правильно. Ми на комітеті це обговорювали. Але від Мінсоцполітики поки що немає відповіді», — підкреслила Голова Комітету.

Обговорюючи питання щодо визнання роботи Міністерства незадовільною, члени комітету запропонували порушити питання щодо відповідальності посадових осіб, які не забезпечили реалізацію прав та гарантій для переселенців.

comments powered by HyperComments

Последние