У МВС НАЗВАЛИ ВЕРСІЇ ПРИЧИН ПОЖЕЖІ ПІД КИЄВОМ

13.06.2015 09:38

МВС розглядає чотири основні версії пожежі на нафтобазі у Київській області, в результаті якої загинули п'ятеро людей, заявив голова міністерства Арсен Аваков на засіданні уряду.
Серед цих версій, за словами пана Авакова, - порушення правил безпеки при експлуатації обладнання, недотримання персоналом технологічного процесу, навмисний підпал з метою дискредитації компанії "БРСМ-Нафта" і підпал з метою приховування розтрати керівництвом компанії та отримання страхових компенсацій.
Пожежа на нафтобазі "БРСМ-Нафта" біля села Крячки Васильківського району Київщини почалася у понеділок. У вівторок зранку там був потужний вибух.
Загалом, за інформацією Міністерства охорони здоров'я, загинули п'ятеро людей: четверо загинули на місці, одна людина померла в лікарні.
За офіційною інформацією, під час пожежі на базі було 14 тисяч тонн нафтопродуктів.
У п'ятницю в ДСНС повідомили, що рятувальники контролюють ситуацію на 100% території нафтобази і осередків відкритого горіння вже немає.
"Фактичне керівництво"
За словами Арсена Авакова, реалізація нафтопродуктів на нафтобазі здійснювалася без дозволів, крім того, у державних відомствах відсутня інформація про цей об'єкт.
Міністр також повідомив, що у рамках справи за фактом пожежі та загибелі людей затриманий "фактичний керівник" нафтобази, заступник директора компанії "Укртрансойл" Юрій Шквира.
"Фактичне керівництво нафтобазою здійснював Юрій Шквира, який обіймав посаду заступника директора ВАТ "Укртрансойл". Вчора цю особу затримано, підготовано повідомлення про підозру", - сказав пан Аваков.

Аудит
У Службі безпеки України ймовірною причиною пожежі назвали корупцію.
"Ми чітко говоримо, що саме корупціонери завдали удару і принесли збиток цією пожежею, що призвело до загибелі людей", - сказав глава СБУ Валентин Наливайченко.
Він також заявив, що нафтобаза та АЗС "БРСМ-Нафта" належали екс-міністру енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицькому.
Втім, у самій компанії це заперечили.
Як повідомляє "Інтерфакс", голова ради директорів фонду FreezeOil (який є співвласником "БРСМ-Нафта") Роланд Піпер заявив, що компанія жодним чином не пов'язана з паном Ставицьким.
"Під час покупки ми проводили аудит - жодних зв'язків з ним виявлено не було", - сказав він.
Сам пан Ставицький, який в Україні оголошений у розшук, також поки що не прокоментував ці заяви.
"БРСМ-Нафта" оголосила винагороду в один мільйон гривень за інформацію про винуватців пожежі, а також заявила про намір залучити міжнародних експертів для оцінки її причин.

comments powered by HyperComments