ФРАНЦІЯ РОЗКРИЛА ДОМОВЛЕНОСТІ «НОРМАНДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ»

11.06.2015 21:41

Представники країн-учасниць «нормандського формату», які напередодні провели майже шестигодинні переговори з мирного врегулювання на сході України, домовилися про чотири пріоритети.
Про результати зустрічі власному кореспондентові Укрінформу повідомили в МЗС Франції.
«Зустріч у «нормандському форматі» (Франція, Німеччина, Росія, Україна) відбулася напередодні в Парижі з метою обговорення перспектив припинення вогню і політичного процесу всеосяжної реалізації мінських домовленостей», - йдеться у повідомленні.
У французькому МЗС нагадали, що зустріч є частиною «механізму нагляду», започаткованого рішенням глав держав і урядів «нормандського формату» 12 лютого 2015 року в Мінську. Зазначається, що крім заступників міністрів та подітдиректорів країн «норманської четвірки» у переговорах також брали участь спеціальний представник ОБСЄ Хайді Тальявіні і керівник спеціальної моніторингової місії в Україні Ертугрул Апакан.
«Сторони домовилися про чотири пріоритети», - йдеться в офіційному повідомленні МЗС Франції. По-перше, учасники зустрічі наголосили на центральній ролі тристоронньої контактної групи і її завданні домогтися значного прогресу в діяльності робочих груп. По-друге, - створити та реалізувати план з деескалації в Широкиному. По-третє, сприяти безперешкодному доступу Спеціальної спостережної місії ОБСЄ з метою створення умов для виконання нею свого мандату. «Передусім йдеться про налагодження ефективної і швидкодіючої системи зв'язку на місцях між місією та сторонами (конфлікту – ред.), яка дозволить здійснювати обмін інформацією і поліпшить способи верифікації важкого озброєння», - йдеться у повідомленні. І четвертий пріоритет - це надати імпульсу переговорам щодо обміну заручниками зі швидким досягненням конкретних результатів.
Учасники зустрічі також підкреслили важливість і актуальність гуманітарних проблем. «У цьому відношенні вони обговорили роль МКЧХ як міжнародного механізму (надання гуманітарної допомоги – ред.) щодо виконання комплексу заходів від 12 лютого 2015 року», - зазначає французьке зовнішньополітичне відомство.
Дипломати також обговорили участь Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ у підготовці до виборів на окупованих територіях відповідно до положень «пакету заходів». Усі учасники зустрічі віддали належне роботі спеціального представника ОБСЄ Хайді Тальявіні, яка вирішила скласти повноваження, і висловили надію на швидке призначення ОБСЄ її наступника.
Нагадаємо, що у середу в Парижі відбулася зустріч «нормандської четвірки» на рівні заступників міністрів - політдиректорів МЗС. Україну на переговорах представляв начальник управління Російської Федерації МЗС України Андрій Плахотнюк. Францію - директор генерального департаменту з політичних питань та питань безпеки міністерства (DGAPS) Ніколя де Рів'є, Німеччину - статс-секретар МЗС ФРН Маркус Едерер, а Росію - статс-секретар, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін.

comments powered by HyperComments

Последние