ВІДОМИЙ У ВСЬОМУ СВІТІ КИТАЙСЬКИЙ МИТЕЦЬ УПЕРШЕ ВІДКРИВ ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ НА БАТЬКІВЩИНІ

11.06.2015 11:51

Видатний художник-дисидент Ай Вейвей, відомий своїми інсталяціями з політичним змістом, уперше відкрив виставку під своїм ім'ям у Китаї

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Німецьку хвилю".

У двох пекінських галереях розміщено одну інсталяцію, яка поділяється на дві частини. В єдине ціле вона об'єднується вже в уяві глядача.

Опальний китайський художник Ай Вейвей, якому з 2011 року заборонено залишати межі країни, вперше відкрив персональну виставку під своїм ім'ям у Китаї. Сталося це на минулих вихідних в двох розташованих по сусідству галереях на території мистецького комплексу "Зона мистецтв 798" на північному сході Пекіна.
Виставка відкрилася в суботу без попереднього анонсування й урочистих церемоній. Галереї просто розчинили вранці свої двері для відвідувачів і виставили в якості частування рисові коржі і рисове вино.

У двох галереях виставлено один об'єкт - інсталяцію, виготовлену з предметів повсякденного життя і наповнену політичним змістом, що типово для Ай Вейвея, який, як відомо, поєднує в своїй творчості принципи концептуального і політично активного мистецтва. На цей раз артефакт має відношення до минулого його сім'ї, а значить, до минулого і сьогодення його країни: Ай Вейвей переніс в Пекін церемоніальний будинок династії Ванг із провінції Чжецзян - дерев'яну будівлю 400-річної давнини, яка стала разом із кланом Ай Вейвея об'єктом політичних репресій у роки правління Мао і поступово прийшла в занепад.

Ай Вейвей розібрав масивну споруду і перевіз балки в Пекін. Тут він зібрав їх заново, але так, що ліва частина церемоніального будинку опинилася в одній галереї, а права - в іншій. Відповідно, обидві галереї поділили між собою  і назву виставки: експозиція називається "Ай" у галереї Tang Contemporary Art і "Вейвей" - в Galleria Continua.

Відкриття персональної виставки Ай Вейвея в Китаї вважається сенсацією, бо досі опальному художнику дозволялося брати участь хіба що у групових експозиціях, але його ім'я викреслювали зі всіх каталогів і рекламних плакатів. За межами Китаю Ай Вейвей став найвідомішим китайським художником сучасності та виставлявся в найбільших музеях і виставкових залах.
Він позиціонує себе як політичний активіст, за що потрапив в 2011 році в Китаї до в'язниці. В останні роки Ай Вейвей брав участь у численних мистецьких акціях за допомогою телефону та Інтернету. У китайській пресі про його творчість ніколи не згадують, китайська влада також стежить за тим, щоб про існування художника неможливо було дізнатися через Інтернет. До останньої хвилини, як пишуть інформовані джерела, в Пекіні побоювалися, як відреагує влада на першу персональну виставку Ай Вейвея на його батьківщині. Але замість поліції на відкриття прийшов сам художник, злегка втомлений, але доброзичливий і спокійний. Він довго позував для фотографій зі своїми шанувальниками.


 

comments powered by HyperComments

Последние