ТРЕБА ВІДСЕЛЯТИ ЛЮДЕЙ З ДЕСЯТИКІЛОМЕТРОВОЇ ЗОНИ - ЕКОЛОГ ПРО ПОЖЕЖУ ПІД ВАСИЛЬКОВОМ

10.06.2015 09:43

Столичні екологи підтримують ідею уряду про тимчасове відселення мешканців найближчих населених пунктів у 2-кілометровій зоні від нафтобази під Васильковом Київської області. Але зауважують, що радіус небезпеки значно ширший.

Про це в коментарі Gazeta.ua заявила Валентина Тимочко, керівник Всеукраїнської екологічної ліги.

"Небезпека, перш за все, загрожує людям, які живуть у найближчих до пожежі селах. При спалюванні мазуту, разом із димовими газами в атмосферне повітря потрапляють сірчистий і сірчаний ангідриди, оксид вуглецю, оксиди азоту, газоподібні й тверді продукти неповного згоряння палива, сполуки ванадію, солі натрію. Ними забруднюються водойми, городина. Полуницю, яка вже достигла на людських городах, їсти не можна. Вишню й черешню, яка вже червоніє, із дворів селян теж споживати небезпечно", - заявила Валентина Тимочко.

Мешканцям прилеглих до пожежі територій еколог радить бути обережними. Здійснити ряд запобіжних заходів: закрити щілини у вікнах та дверях вологою тканиною, не виходити на вулицю поки не розсіється дим.

"Найгірше, що люди більше 12 годин вдихають високотоксичні речовини. Вони потрапляють не лише в легені, а й у кров. Тому можуть спричинити захворювання будь-якого органу. Небезпека загрожує жителям десятикілометрової зони. Уряд відселяє людей з двокілометрової зони. Але периметр враження значно більший", - зауважила еколог.

Керівник Всеукраїнської екологічної ліги додала, що згоряння нафтопродуктів також супроводжується викидами оксиду сірки. Це спричиняє "кислотні" дощі, що містять сірчану кислоту, сульфіти і сульфати амонію. Опади можуть випасти за кілька кілометрів від аварії. Від них може гинути риба, уповільнюється ріст дерев, погіршується якість ґрунтових вод.

"Вже 10 місяців не перевіряється робота екологічно небезпечних об'єктів. Багато підприємств не дотримуються вимог природоохоронного законодавства, що зумовлює виникнення аварійних ситуацій та забруднення довкілля", - наголосила вона.

comments powered by HyperComments

Последние