ПАРЛАМЕНТ ПРИЗНАЧИВ СУДДІВ, ЯКІ ПРИЙМАЛИ РІШЕННЯ ПРОТИ АКТИВІСТІВ ЄВРО- ТА АВТОМАЙДАНУ

02.06.2015 17:59

Серед суддів, за призначення яких безстроково 21 травня проголосували парламентарі, є служителі Феміди, які обмежували свободу активістів Євро- та Автомайдану. Про це йдеться у розслідуванні члена Громадського люстраційного комітету, журналіста Сергія Іванова.

Парламентарі, які підтримали суддів часів Януковича, знайшлися в усіх без винятку фракціях і групах: «за» відповідну Постанову Верховної Ради N479-VIII «Про обрання суддів» проголосували 236 нардепів, «проти»: 2, «утрималися»: 55, «не голосували»: 52. Важливо, що майже в повному складі за Постанову проголосувала фракція партії «Блок Петра Порошенка», зокрема, і молоді нардепи, які і мали б в першу чергу бути проти призначення цих суддів пожиттєво. Очевидно, що Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС), яка й давала позитивні висновки за результатами перевірки цих суддів, погано виконує свою роботу, проте факт призначення цих суддів одночасно ставить питання про те, чи достатньо в нинішньому складі парламенту людей, що можуть ефективно боротись з колишнім режимом.

Зокрема, серед призначених суддів є Юхно Ірина Валеріївна, екс-суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду, яку добре пам’ятають активісти нікопольського Євромайдану. Наприклад, Юхно обмежила нікопольську організацію ВО «Свобода» у реалізації права на проведення масових заходів шляхом заборони розміщення наметів та тимчасових споруд, малих архітектурних форм та інших елементів споруд, проведення мітингів та інших будь-яких масових заходів у Нікополі в самий розпал Майдану – з 17 січня 2014 з 16 лютого 2014 включно. Відтепер Ірина Валеріївна буде працювати в Житомирському окружному адміністративному суді.

Також серед суддів є й Рудюк Олексій Дмитрович, екс-суддя Вишгородського районного суду Київської області, який позбавляв активістів Автомайдану права керування транспортними засобами. Що цікаво, в Єдиному реєстрі судових рішень ці постанови відсутні, але зате є дані про апеляційні провадження по ним. Крім того, в квітні 2013 року Рудюк приймав рішення про адміністративний арешт Максима Панова, голови Київської організації партії «Демократичний альянс» за пікетування Національного музею корупції ім. В.Ф. Януковича «Межигір’я».

comments powered by HyperComments

Последние