В АЕРОПОРТУ КИРГИЗСТАНУ В ДЖЕМІЛЄВА ТА ЙОГО РАДНИКА ЗАБРАЛИ ПАСПОРТИ Й УТРИМУВАЛИ ПОНАД ТРИ ГОДИНИ, ПОТІМ ВИБАЧИЛИСЯ

02.06.2015 12:21

У ніч проти 2 червня в аеропорту Бішкека місцева поліція протягом 3 годин утримувала народного депутата України, екс-главу Меджлісу кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва, який прибув на міжнародну конференцію "Питання міграції в Центральній Азії" до столиці Киргизстану з Дубаї. Повідомляє інформаційне агентство QHA.

Як повідомив Джемілєв, у нього і його радника, делегата Курултаю кримськотатарського народу Рустема Умерова киргизькі правоохоронці забрали паспорти. Через 3 години документи повернули, і вони змогли поїхати в готель, проте правоохоронці пообіцяли знову прийти до Умерова "на спілкування".

"Всі ці дії в аеропорту - замовлення господарів Киргизстану, які відомо, де перебувають", - сказав Джемілєв, коментуючи дії співробітників правоохоронних органів Киргизстану.

Народний депутат також зазначив, що в ході спілкування з поліцейськими він повідомив їм про цілі візиту до Киргизстану - участь у міжнародній конференції, а також про те, що йому на 5 років, до 2019 року, заборонений в'їзд на територію Російської Федерації.

У свою чергу, як повідомляє прес-служба Уповноваженого президента України, киргизька сторона вже вибачилася за інцидент, що стався з Джемілєвим.

"За повідомленням представників Міністерства закордонних справ України, киргизька сторона вже вибачилася за інцидент, що стався в аеропорту. Також відомо, що українське консульство в Бішкеку вже взяло ситуацію під свій контроль і піклується про те, щоб надалі не виникало подібних непорозумінь", - повідомляється на офіційній сторінці Уповноваженого в Facebook.

Організаторами міжнародної конференції "Питання міграції в Центральній Азії" є Жогорку Кенеш (парламент - ред.) Киргизстану і Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ).

Нагадаємо, 14 травня Верховна Рада України прийняла постанову про звернення до Організації Об'єднаних Націй, Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї ОБСЄ, світових лідерів і всіх членів міжнародної співдружності про засудження порушень прав і свобод кримськотатарського народу. Відповідний проект постанови №2821 підтримали 247 парламентаріїв.

comments powered by HyperComments

Последние