AMNESTY INTERNATIONAL: УКАЗ ПУТІНА ПРО ЗАСЕКРЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВИХ ВТРАТ - СПРОБА ПРИХОВАТИ СОЛДАТІВ НА ДОНБАСІ

29.05.2015 13:15

Правозахисники з Amnesty International і Держдепартамент США назвали указ Володимира Путіна про засекречення військових втрат є спробою приховати наявність російських військ на Сході України.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International піддала різкій критиці підписаний напередодні російським президентом Володимиром Путіним указ, що засекречує інформацію про військові втрати у мирний час. "Цей указ є не лише жахливою атакою на свободу висловлювань, він також посилить думки про те, що президентові Путіну є що приховувати - особливо втрати російських військових в Україні", - йдеться в заяві Джона Дальхузена, директора з програм Європи та Центральної Азії Amnesty International, поширеній агентством AP у четвер, 28 травня.

Водночас речник Держдепартаменту США Джефф Ратке теж критично прокоментував це рішення російського президента. "Ми розглядаємо це як на недоречну спробу приховати те, що усі знають, а саме - що російські чинні військовослужбовці воюють і вмирають на Сході України і що російська влада це заперечує", - заявив він у четвер, 28 травня, у Вашингтоні.
Напередодні президент Росії Володимир Путін підписав указ, який засекречує дані про втрати серед російських військовослужбовців у мирний час під час проведення спеціальних операцій. Такі зміни означають, що ті, хто поширює інформацію про загибель солдатів, яких відправили на спецоперацію в мирний час, можуть бути піддані переслідуванню та провести до чотирьох років за ґратами, зазначає агентство AFP. Водночас указ не надає деталей щодо того, що саме слід вважати "спеціальною операцією".

comments powered by HyperComments

Последние