НА СЬОГОДНІ ОБМІН ПОЛОНЕНИМИ ПРАКТИЧНО ПРИЗУПИНЕНИЙ – РУБАН

28.05.2015 16:32

Обмін полоненими, який наприкінці минулого і на початку цього року відбувався дуже активно, практично призупинений.

Про це заявив керівник Центру звільнення полонених громадської організації «Офіцерський корпус» Володимир Рубан, пише «Радіо Свобода».

За словами Рубана, у так званих «ДНР» і «ЛНР» перебувають близько 400 полонених.

«Постійно ми бачимо кілька десятків людей, з якими ми зідзвонюємося, знаємо місце їхнього перебування і можемо домагатися їхнього звільнення найближчим часом», – сказав він.

Рубан також зазначив, що за наявними даними, військовополонених періодично вивозять до Росії – в першу чергу, для допитів старшого офіцерського складу.

Через вільний кордон з РФ полонених можуть перемістити в будь-який час. «Тому встановити точну кількість полонених на території, де відкрито кордон, практично неможливо», – повідомив він.

Рубан стверджує, що полонених часто перевозять – наприклад, щоб використовувати їх для будівництва або розбирання завалів, для ремонту підбитої і поламаної важкої техніки.

Він також заявив, що розчарований роботою Віктора Медведчука в якості представника України з гуманітарних питань у тристоронній контактній групі.

«Раніше мені здавалося, що навіть не як патріот, а як людина Медведчук буде сприяти звільненню полонених, адже ми знаємо про його родинні зв'язки з Володимиром Путіним, вони куми, Путін хрестив його дітей. Мені здавалося, що достатньо буде одного його дзвінка, щоб вплинути на донецьку сторону і відпустити всіх військовополонених», – сказав Рубан.

«Насправді ж цей процес настільки затягнувся, що ми маємо право пред'явити претензії щодо умисного затягування цього процесу», – наголосив він.

comments powered by HyperComments

Последние