СОТНЯ ПУТІНСЬКИХ ВАНТАЖІВОК ЗНОВУ УВІРВАЛАСЯ НА ДОНБАС

28.05.2015 12:07

Через російські пункти пропуску "Донецьк" та "Матвіїв Курган" пройшли 102 вантажівки так званого "гуманітарного конвою" з РФ. Про це кореспондентові Укрінформу повідомив помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян.

"РФ укотре порушила вимоги міжнародного та вітчизняного законодавства щодо направлення гуманітарного конвою, і сьогодні 102 вантажівки увійшли на територію України", - сказав він.

За словами Слободяна, прикордонники мали змогу хіба що поверхово оглянути вантаж – зброї чи боєприпасів не виявили. Натомість бачили продукти.

МЗС України неодноразово наголошувало, що всі попередні такі вантажі з Росії переміщувалися на територію України незаконно, без згоди уряду України, з порушенням національного законодавства і загальновизнаної міжнародної практики.

Представники українських спецслужб зазначають, що під виглядом "гуманітарних конвоїв" військове командування РФ постачає російським солдатам та найманцям паливно-мастильні матеріали, нову техніку, а також озброєння і боєприпаси, а вже звідти вивозить тіла загиблих у бойових зіткненнях, унікальне виробниче обладнання із загарбаних районів.

ОБСЄ також не вважає ці автоколони "гуманітарними" й називає їх у своїх звітах "російським конвоєм" ("russian convoy"), оскільки всередині, за даними організації, часто доправляються товари подвійного призначення - "матеріальні цінності, які можуть використовуватися як цивільними, так і військовими фахівцями".

Приміром, 12 грудня 2014 року дев'ятий "гумновой", згідно з даними ОБСЄ, доставив на Донбас з Росії справжній пересувний "командний пункт" ("command and control vehicle").

Щоразу російські "гуманітарні конвої" з'являються на окупованій території України без узгодження з офіційним Києвом, так само як і з міжнародним організаціями, насамперед із Червоним Хрестом.

Українські прикордонники та митники не беруть участі в огляді вантажів, а також не мають змоги їх оформити, оскільки російська "гуманітарка" перетинає державний російсько-український кордон через недіючі контрольно-пропускні пункти, інфраструктура яких знищена росіянами під час бойових дій.

Президент України Петро Порошенко називає "гумконвої" росіян "інтервенцією на територію України".

comments powered by HyperComments