РФ НАКОПИЧУЄ ВІЙСЬКА І СОТНІ ОДИНИЦЬ ТЕХНІКИ НА КОРДОНІ З УКРАЇНОЮ - REUTERS

28.05.2015 09:27

Росія накопичує війська і сотні одиниць техніки включаючи мобільні ракетні установки, танки й артилерію на тимчасовій базі поблизу кордону з Україною.
Це зафіксував цього тижня кореспондент Reuters.
З багатьох машин знято номери, а багато військовослужбовців не мають нашивок на уніформі. В такому вигляді вони схожі на бійців, яких помічено на сході України і яких Київ і його західні партнери називають таємними російськими підрозділами.
На Кузьмінському полігоні за 50 кілометрів від кордону можна чітко фіксувати значну концентрацію російських військ.
Як відомо, раніше в травні командувач сухопутними силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав висловлював думку, що сепаратисти користуються режимом припинення вогню для озброєння і підготовки до можливого нового наступу.
Росія ж, як відомо, заперечує причетність до збройного конфлікту в Україні
Прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков на запитання Reuters, чи означає концентрація немаркованої зброї і російських військових на кордоні, що Росія планує вторгнення в Україну, відповів:
"Я вважаю формулювання цього запитання "чи готується вторгнення" недоречним".
За даними видання, серед накопиченого на кордоні озброєння є ракетні системи "Ураган", танки, самохідні артилерійські установки - зброя, яка використовувалася в конфлікті на Донбасі.
Зазначаються, що кількість озброєння на полігоні в три рази більша, ніж у березні цього року, коли журналіст Reuters відвідував регіон. Тоді він помітив лише кілька десятків одиниць озброєння.
За чотири дні, починаючи з 23 травня, журналіст бачив чотири вантажні поїзди з військовою технікою та солдатами, які прибули на залізничну станцію в Ростовській області РФ, з них. принаймні два поїзди прямували безпосередньо на Кузьмінський полігон.
Також повідомляється, що дороги навколо полігону нещодавно були підготовлені для переміщення техніки.
За даними видання, щодня в прикордонний Матвєєв Курган залізницею прибувають потяги з військовою технікою.
Так у вівторок до міста приїхав поїзд з 16 танками Т-72 і кількома військовими вантажівками.
За чотири дні в Матвєєв Курган потяги доставили не менш ніж 26 танків, близько 30 установок "Ураган", десятки вантажівок, кілька бронетранспортерів і самохідних гаубиць.
Двічі після того, як техніку розвантажили з поїздів, журналісти супроводжували колону на позиції, звідки могли проводитися обстріли української території.
Російський солдат, який звільнився з армії, розповідав Reuters минулого року, що під час служби він проходив навчання на полігоні, а потім був направлений до українського кордону. Одного разу він отримав наказ дати залп із системи "Град", хоча за його словами, він не був упевнений в тому, що стріляв по Україні. За його словами, деякі військові з його частини були на українській території.

"Військовий полігон дуже великий. Нас навчали кілька тижнів, за прискореним курсом. Після цього ми отримали наказ і висунулися до кордону", - сказав колишній солдат, який попросив не вказувати свого імені через те, що інформація про операцію закрита .

comments powered by HyperComments

Последние