НАТО: УКРАЇНА МАЄ ЗНЯТИ МИТА З ВІЙСЬКОВОЇ ДОПОМОГИ, ЩОБ ОТРИМАТИ ОБЛАДНАННЯ

27.05.2015 16:27

Північноатлантичний альянс наголошує, що для успішної роботи трастових фондів НАТО Україна повинна знати мита на допомогу, яку безкоштовно надає альянс.
Про це заявив на конференції в Києві помічник заступника генсека НАТО Джемі Шеа, повідомляє кореспондент Європейської правди.
Він навів приклад перепон, які є в роботі трастового фонду з питань кібербезпеки. "Румунія, що управляє цим фондом готова доставити в Україну необхідне обладнання. Але ми чекаємо на зміни у митному кодексі, які дозволять це зробити. Нам вдалося знайти мільйони доларів на наповнення але ми не хочемо витрачати ці гроші дарма", - пояснив він.
"Ми розуміємо, що українському урядові конче не вистачає грошей, але так само грошей не вистачає всім, і країнам-членам НАТО.
Тому тепер потрібно надіслати сигнал, що Україна дійсно зацікавлена у цій допомозі. Це буде особливо важливо, враховуючи, що країни мають ухвалити рішення  про нове наповнення цих трастових фондів зі своїх бюджетів наступного року", - заявив посадовець.
Коментуючи ситуацію для "Європейської правди" він наголосив, ще не має сумнівів у розв’язанні цієї проблеми
"Це стандартна процедура: мають бути скасовані мита, має бути повернення ПДВ там, де це необхідно.
Я не кажу, що Україна цього не робить. Це, звичайно, формальність. Але якщо Київ швидше зробить необхідні кроки – то швидше отримає обладнання", - наголосив представник керівництва альянсу.
Як повідомлялося, минулого року НАТО створила 4 трастових фонди для модернізації українського військового сектору.
Нині обговорюється можливість того, що Туреччина очолить п'ятий трастовий фонд НАТО, присвячений боротьбі з російською пропагандою.

comments powered by HyperComments

Последние