ВИБОРИ У ПОЛЬЩІ ТА ІСПАНІЇ ПОКАЗУЮТЬ НЕОБХІДНІСТЬ ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ ПРОЕКТУ ЄС - МОГЕРІНІ

26.05.2015 13:20

Результати президентських виборів у Польщі, який виграв кандидат від євро скептиків і проведення муніципальних виборів в Іспанії, які ознаменувалися втратою позицій правлячою партією, а також новини, що приходять з Греції і Великої Британії, є приводом для ЄС переосмислити проект організації.
Про це заявила високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні, повідомляє EurActiv.
"Результати виборів у Польщі та Іспанії, хоча й по-різному, і новини з Греції і Великобританії, демонструють нам, що є реальна потреба переосмислення нашого буття європейцями, якщо ми хочемо зберегти проект наших батьків-засновників", - сказала Могеріні.
За її словами, через 65 років після декларації Шумана від 9 травня 1950, в якій запропонували створити нову форму організації держав у Європі, майбутнє ЄС не може вирішити звичайна конфронтація між проєвропейськими силами і євроскептиками.
Могеріні наголосила, що особливо важливо зберегти базові цінності різноманіття в Європі.
"Ми залишимося вірними проекту наших батьків, якщо ми приймемо і тих, чиї батьки відрізняються від наших. Це буде не Європа, якщо вона заповниться новими гетто, новими маргіналами, якщо ми житимемо, боячись один одного. Наша історія, історія Європи вчить нас, що інші – це теж ми", - сказала вона.
Раніше глава уряду Італії Маттео Ренці заявив, що результати виборів у деяких європейських країнах, зокрема Польщі та Іспанії, свідчать, що Євросоюз має змінювати свою економічну політику.
Як повідомлялося, президентські вибори в Польщі завершилися поразкою чинного президента Броніслава Коморовського і перемогою опозиційного кандидата Анджея Дуди.
Місцеві та регіональні вибори, що пройшли 24 травня в Іспанії, засвідчили втрату підтримки правлячою Народною партією.

comments powered by HyperComments

Последние