ДІМ ДЛЯ ВСІХ. УКРАЇНСЬКА ЦЕРКВА В ДОНЕЦЬКУ

25.05.2015 18:48

Щодня та на свята – релігійну службу в Донецьку несуть святі отці Української греко-католицької церкви. «Громадське.Схід» познайомилось із ними напередодні Великодня.

Дім перший – храм Покрову святої Богородиці. Там править літургії та читає молитви молодий отець Іван. Він приїхав до Донецька на Великдень рік тому.

Будівля посічена уламками, як і трапезна для нужденних на церковному подвір'ї. Вона ще до війни постраждала від пожежі. Ремонт ось-ось закінчиться, розповідає отець Михайло. І тоді разом із «Карітас» тут годуватимуть місцевих.

Сам отець Михайло молить із віруючими у другому «домі» - храмі святого Миколая, поблизу заводу «Топаз». Поруч із ним стоїть залізний вагончик із посіченими металом війни стінами. Саме в ньому проводили перші богослужіння ще до будівництва кам'яного храму. Але церква – це не споруди, це люди насамперед, стверджує святий отець. І не священнослужитель обирає місце, а храм обирає священнослужителя. Через це він, уродженець Львівщини, вже 16 років у Донецьку.

Війна змінила церковний графік, але не зломила віру. Під час однієї служби почався обстріл, згадує отець Іван, але жоден із присутніх прихожан молитви не кинув і достояв до кінця.

comments powered by HyperComments

Последние