МОЛДОВА ДЕПОРТУЄ «МИРОТВОРЦІВ»-НЕЛЕГАЛІВ НАЗАД ДО РФ

25.05.2015 13:17

Молдавська сторона дипломатичними каналами передала Росії прохання заздалегідь інформувати про прибуття військових РФ, інакше на них чекає затримання та депортація на батьківщину.
Про це пише Коммерсантъ.
Співрозмовник "Ъ" пояснив це обстановкою в Україні. Повідомлення, за його словами, слід надсилати за місяць. Тих же, хто прилітає без попередження, затримують і депортують. У молдавських правилах є ще одне застереження - за повідомленням пускають тільки тих, хто їде служити миротворцем.
Співрозмовник "Ъ" у молдавських правоохоронних органах повідомил, що з жовтня 2014 року таких випадків було близько сотні.
Останнє пов'язано з тим, що Молдова не розглядає ОГРВ у контексті миротворчої операції й не визнає за нею будь-якого офіційного статусу. У Кишиневі вказують, що ще в 1999 році на саміті ОБСЄ Росія зобов'язалася вивезти війська, озброєння та боєприпаси з території Молдови до 2003 року. Але військові РФ, як і раніше, там, як і склади зі старими боєприпасами, що призводить до скандальних ситуацій.

Після ж рішення Верховної Ради про денонсацію військових угод з Росією для відряджених з РФ залишається лише одна можливість легально добиратися до Придністров'я - через аеропорт Кишинева.
При цьому джерело в Міноборони РФ такі інциденти списало "на непорозуміння", додавши, що інформації про масові затримання направлених на службу в Придністров'ї російських військовослужбовців у відомстві немає.

comments powered by HyperComments

Последние