ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ УКРАЇНИ, ГРУЗІЇ ТА МОЛДОВИ ЄВРОСОЮЗ СТВОРЮЄ 200-МІЛЬЙОННИЙ ФОНД

21.05.2015 20:32

Європейський союз оголосив про створення фонду, сумою близько 200 мільйонів євро у формі субсидій з бюджету ЄС, який допомагатиме розвиткові малих та середніх підприємств Грузії, Молдови та України протягом найближчих 10 років.

Його започаткувала Європейська комісія на бізнес-форумі, який проходить у рамках саміту «Східного партнерства».

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер зазначив, що ЄС«пообіцяв конкретні кроки для стимулювання торгівлі та обміну з нашими східними партнерами і нині ми це реалізуємо. Угоди про асоціацію та поглиблені й всеохоплюючі зони вільної торгівлі діють. Вони є правильним шляхом для залучення економік Грузії, Республіки Молдова та України ближче до ЄС і до нашого внутрішнього ринку».

Як очікують представники Єврокомісії, цей внесок розблокує до 2 мільярдів євро у формі інвестицій, які мають «зробити ці країни більш конкурентоспроможними, принесуть інвестиції в місцеві компанії, що допоможе створити нові робочі місця для населення».

«Це ознака відданості ЄСсправі подальшого поглиблення нашого співробітництва з нашими партнерами на Сході», – додав Юнкер.
Кошти для цих інвестицій надходитимуть з Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Єврокомісар із політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнес Ган зі свого боку додає, що «цей новий фонд дасть відчутну підтримку бізнесу в Грузії, Республіці Молдова та Україні, в реалізації їхнього потенціалу, допоможе їм реалізувати всі вигоди від угод про асоціацію та вийти на нові ринки».

У Ризі, столиці Латвії, країні, яка зараз головує в Євросоюзі, 21 травня, стартує дводенний саміт «Східне партнерство», на якому лідери Євросоюзу зустрінуться зі своїми партнерами із шести країн-сусідів: Україною, Білоруссю, Грузією, Молдовою, Азербайджаном та Вірменією.

comments powered by HyperComments

Последние