В РИЗІ СТАРТУЄ ЧЕТВЕРТИЙ САМІТ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

21.05.2015 13:31

Захід триватиме у столиці Латвії впродовж 21-22 травня.
21 травня у Ризі розпочався четвертий саміт Східного партнерства під головуванням президента Європейської Ради Дональда Туска, який разом з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером представлятиме Європейський Союз. Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на офіційному порталі ЄС.

Як повідомляється, господинею заходу, який триватиме впродовж 21-22 травня, буде прем’єр-міністр Латвії Лаймдота Страуюма.

«Саміт повинен продемонструвати, що ЄС продовжує співпрацю з усіма нашими шістьма незалежними і суверенними партнерами (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна – ред.), незалежно від їх індивідуальних амбіцій щодо відносин з Євросоюзом», - зазначили в повідомленні.

Як відомо, основними питаннями для обговорення під час саміту будуть співпраця у сфері державного будівництва та верховенства права в умовах зовнішніх викликів, розвиток ринкових можливостей з акцентом на цифровій галузі, енергетична безпека та зв’язки, підвищення рівня мобільності та посилення контактів між людьми.

«Вирішення конфліктів у регіоні також буде на порядку денному саміту. Лідери ЄС докладуть максимальних зусиль, спрямованих на деескалацію і політичне рішення кризи в Україні, мирне врегулювання інших конфліктів у регіоні», - йдеться у повідомленні.

Крім того, на завершальному етапі саміту 22 травня відбудеться спільна прес-конференція за участі президента Європейської Ради Дональда Туска, президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера та прем’єр-міністра Латвії Лаймдоти Страуюми.

Як відомо, Східне партнерство (англ. Eastern Partnership, EaP – ред.) розпочали в 2009 році як спільну ініціативу держав-членів Європейського Союзу та шести країн Східної Європи та Південного Кавказу: Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

Нагадаємо, попри сподівання української влади, під час саміту Східного партнерства у Ризі, Євросоюз не запропонує Україні та Грузії план щодо скасування візового режиму.

comments powered by HyperComments