ВАШИНГТОН НЕ МАЄ НАМІРУ РОЗМІЩУВАТИ СИСТЕМИ ПРО В УКРАЇНІ

21.05.2015 11:23

Існування планів на розміщення елементів систем протиракетної оборони в Україні спростувала представниця Держдепартаменту США.

Сполучені Штати не планують розміщувати системи ПРО в Україні і не мають відповідних намірів. Про це заявила в середу, 20 травня, представниця Держдепартаменту США Марі Харф під час брифінгу, повідомляє офіційний сайт американського відомства. "Не існує жодної пропозиції чи плану з розміщення американських протиракетних систем чи систем НАТО в Україні", - запевнила вона в своєму коментарі пресу.

За її словами, плани Альянсу з розміщення компонентів систем ПРО "добре відомі". Крім того, усі наявні та заплановані елементи таких систем розміщуються на "території НАТО". Представниця дипломатичного відомства США вкотре нагадала, що протиракетні системи НАТО спрямовані не проти Росії, а мають убезпечити від загрози з Близького Сходу.
Як повідомлялося, раніше у середу секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олександр Турчинов не виключив розміщення компонентів американської системи ПРО на українській території. Про це він заявив у інтерв’ю агенції "Укрінформ", оприлюдненому 20 травня. "Не виключаю, що для захисту від ядерної небезпеки ми змушені будемо проводити консультації щодо розміщення компонентів системи ПРО на території України", - сказав Турчинов.
На таку заяву з Києва одразу відреагувала Москва. Прес-секретар президента РФ Володимира Путіна, Дмитро Пєсков, заявив у той же день, що в разі розміщення елементів американської протиракетної оборони на території України Москві доведеться вжити заходів у відповідь.

comments powered by HyperComments

Последние