РАДА СХВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ПОСИЛЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОЇ СПРОМОЖНОСТІ НБУ

19.05.2015 17:28

Верховна Рада прийняла за основу проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України".

За прийняття відповідного законопроекту №2742, який був внесений Президентом Петром Порошенком у першому читанні проголосував 231 народний депутат.
Згідно з пояснювальною запискою до документа, метою прийняття законопроекту є створення правових умов для виконання Нацбанком своїх конституційних завдань як центральним банком держави, а також приведення окремих положень Закону "Про Національний банк України" у відповідність до європейської практики та зобов'язаннями перед Міжнародним валютним фондом.
Зокрема, законопроектом пропонується заборонити НБУ перераховувати до держбюджету більшу частину прибутку до розподілу, ніж визначено в річній фінансовій звітності, що підтверджена зовнішнім аудитом та затверджена Радою НБУ.
Також пропонується уточнити визначення основної функції НБУ та доповнити перелік його інших функцій, в тому числі позбавити Нацбанк обов’язку щорічно подавати президенту, Верховній Раді та Кабміну прогнозні монетарні показники на наступний рік.
Законопроект також передбачає зменшення до чотирьох кількість членів Ради НБУ, які призначаються президентом та обираються Верховною Радою, а також кількісного складу Ради НБУ з 14 до 8 осіб.
Водночас планується збільшити кількість засідань Ради НБУ з одного на квартал до десяти на рік, покласти на голову Ради НБУ повноваження щодо інформування президента або Верховної Ради стосовно виникнення підстав для звільнення з посади призначених ними членів Ради.
Крім того, документом передбачається уточнити перелік повноважень правління НБУ та зменшити з 11 до 6 осіб його кількісний склад.

comments powered by HyperComments