BLOOMBERG ОПРИЛЮДНИВ КАЛЕНДАР ПОГАШЕННЯ ЗОВНІШНЬОГО БОРГУ УКРАЇНИ НА 2015 РІК

19.05.2015 14:14

Західне видання опублікувало 11 важливих дат поточного року, які стосуються питань зовнішнього боргу України.
Незважаючи на перші ознаки компромісу між урядом України та її кредиторами, угода про реструктуризацію $ 23 млрд суверенного боргу країни досі виглядає непереконливо. Про це пише видання Bloomberg.

Зокрема, у публікації наводять дати активізації переговорів та перегляд Міжнародним валютним фондом можливостей виділити черговий транш допомоги для Києва.

15 червня: перший огляд МВФ

У своєму березневій доповіді МВФ висловив сподівання, що «боргова операція» України буде укладеною до першого огляду, запланованого на 15 червня, коли передбачається виділити $ 1,7 млрд з $ 17,5 млрд кредиту

МВФ назвав реструктуризацію українського боргу «життєво важливою», однак не повідомив, чи виступатиме проти виплати за кредитами, якщо угода про реструктуризацію не буде укладена. Разом з тим МВФ висунув неборгові вимоги перед Києвом: реструктуризація національної траншів прив'язали до квартальних оглядів. Планується, що програма МВФ з кредитування України завершиться траншем у розмірі $ 631 млн в грудні 2018 року.

20 червня: виплати за російськими бондами

Україна зобов’язана виплатити $ 75 млн відсотків за єврооблігаціями, які Росія купила в режиму колишнього президента Віктора Януковича. Росія відмовилася приїхати на переговори щодо перегляду $ 3 млрд боргу, термін повернення якого спливає в грудні.

20 червня: завершення терміну дії CDS-контракту (CDS – кредитно- дефолтний своп, страховка від невиплати боргів – ред.)

Емітенти повинні погасити кредитно-дефолтні свопи України, які закінчуються 20 червня, якщо країна не встигає із виплатами боргів або погоджується на їх скорочення. Також термін дії прийматимуть рішення щодо розширення санкцій проти РФ, термін яких спливає у липні.

27 липня: спливає термін погашення боргу Укрексімбанку

Державний експортно-імпортний банк України, відомий як Укрексімбанк, має $ 750 млн заборгованості. Термін погашення облігацій 27 квітня був перенесений на три місяці, щоб надати компанії можливість провести переговори щодо продовження термінів погашення боргу на 7 років.

Група найбільших кредиторів банку у квітня заявила, що підтримує пропозицію про перенесення дати виплати на 2022 рік зі збільшенням розміру відсотків без зміни суми основного боргу.

31 липня: закінчується термін дії санкцій ЄС

Санкції щодо компаній і приватних осіб, впроваджені Європейським Союзом через підтримку Росією проросійських сепаратистів у східній Україні, припиняються, якщо не буде прийняте рішення про їх продовження.

15 вересня: другий огляд МВФ

Третій транш кредиту МВФ - $ 1,7 млрд – планують виділити за результатами другого огляду.

23 вересня: погашення суверенних бондів

Термін погашення першої частини суверенних облігаційстановить $ 500 млн.

На думку аналітика банку Америки Merrill Lynch Вадима Храмова, .цей «важкий термін» ускладнює переговори щодо реструктуризації.

13 жовтня: погашення суверенних бондів

Друга частина суверенних облігацій, які Україна зобов’язалася погасити у 2015 році, становить 600 млн євро.

15 грудня 15: третій огляд МВФ

Четвертий транш кредиту МВФ - $ 1,7 млрд – планують виділити за висновками третього огляду.

20 грудня: термін погашення російських бондів

В грудні 2014 року Росія викупила українських облігацій на суму $ 3 млрд. Саме цей борг підвищує ймовірність дефолту України, якщо адміністрація російського президента Владіміра Путіна не погодиться переглянути умови домовленостей.

31 грудня 31: термін реалізації домовленостей Мінська-II

Угода передбачає 13 пунктів, включно із виведенням всіх іноземних військ з України, відновленням контролю над кордоном і конституційними реформами.

Як відомо, згідно зі схваленою в березні чотирирічною програмою, МВФ готовий підтримати реформи на Україні кредитом у розмірі $17,5 мільярда. Проте Київ повинен до червня домовитися з приватними кредиторами про реструктуризацію зовнішніх боргів на суму $23 млрд.

 

comments powered by HyperComments

Последние