МАЛАЙЗІЙСЬКИЙ БОЇНГ ЗБИЛИ «БУКОМ» З КУРСЬКОЇ РАКЕТНОЇ БРИГАДИ, – РОЗСЛІДУВАННЯ

19.05.2015 08:49

Пускова установка (ПУ) ЗРК «Бук», з якої в липні 2014 в небі над Україною був збитий малайзійський Boeing-777, належить 53-й зенітній ракетній бригаді з Курська.

 

Про це йдеться у звіті, який оприлюднили журналісти порталу спільних розслідувань Bellingcat в понеділок, 18 травня, - повідомляє ТСН.

Висновок ґрунтується на уважному вивченні фотографій в соцмережах.

«Існують сильні свідоцтва на користь того, що російські військові надали сепаратистам на сході України пускову установку «Бук», зняту на фото і відео на території України 17 липня», – йдеться у звіті.

На думку команди Bellingcat, ця пускова установка була останній раз ідентифікована на території Росії у складі свого з’єднання 23 червня 2014 року під час маршу до місця бойової підготовки, а потім – вже на території України 17 липня.

Після того, як був збитий Boeing, пускова установка «Бук» без однієї ракети була зафіксована на території України поблизу російського кордону.

Висновки Bellingcat в цілому не нові і підтримують версію, згідно з якою малайзійський Boeing був збитий російським комплексом ПВО. Однак дослідникам вдалося істотно поліпшити достовірність ідентифікації ПУ.

Так, вони провели аналіз пошкоджень бортового фартуха бойової машини (він названий у звіті «відбиток спідниці») і встановили їх ідентичність у «Бука», знятого в Росії, і «Бука» на території України.

Важливо, що «відбитки спідниць» інших російських «Буків» цього конвою не підійшли, підкреслює Bellingcat.

Крім цього журналісти вважають, що ключове відео «Бука» без однієї ракети рано вранці 18 липня, поширене міноборони України, було знято на території, контрольованій сепаратистами, а не в українському Красноармійську, як стверджувало Міноборони Росії.

Вони прийшли до цього висновку, проаналізувавши за допомогою Google Street View імовірний маршрут трейлера з ПУ і, знайшовши місце зйомки, повністю відповідне кадру, на околиці Луганська.

Передачу про результати дослідження Bellingcat показала австралійська інформаційно-аналітична програма «60 хвилин».

 

comments powered by HyperComments

Последние