МАЙДАН РОЗСТРІЛЮВАЛИ І РОСІЙСЬКІ СПЕЦАГЕНТИ - ФРАНЦУЗЬКИЙ ДИПЛОМАТ

18.05.2015 10:21

Міністерству закордонних справ та міжнародного розвитку Франції напевно відомо, що серед снайперів, які торік взимку розстрілювали людей на Майдані в Києві, були «агенти російських розвідувальних служб».
Про це у документальному фільмі французького журналіста і письменника Сержа Моаті (Serge Moati) для телеканалу France-3 розповів директор департаменту континентальної Європи МЗС Франції Ерік Фурньє, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«У той час, коли ми з Лораном Фабіусом були в офіційній будівлі (на вул. Банковій в Києві), снайпери - елітні стрільці стріляли в натовп, ми знаємо, що серед цих елітних стрільців були агенти російських спецслужб... і (було) 70-80 загиблих упродовж дня, ми залишалися там (в будівлі) і вели переговори з Януковичем щодо пошуку політичного рішення...», - сказав на 38 хвилині фільму Фурньє, розповідаючи про минулорічні лютневі події.
Своїми спогадами у фільмі Ерік Фурньє ділиться в авто, яке проїжджає вулицею Грушевського у Києві через три місяці після розстрілу Майдану, тобто наприкінці травня 2014 року.
Документальний фільм «Ке д'Орсе. Лаштунки дипломатії» (Quai d'Orsay. Les coulisses de la diplomatie) тривалістю 1 год 10 хв, знятий Сержем Моаті, розповідає про французьку дипломатію очолювану міністром Лораном Фабіусом, яка втілює зовнішню політику Франції та відстоює національні інтереси не лише в мирний час, а й в часи кризи. Більше третини стрічки присвятили подіям в Україні та ролі французької дипломатії у пошуку виходу з кризи, спричиненої Росією.

Для свого фільму автор використав велику кількість офіційних заяв, відеозаписів з подій на Майдані, офіційних зустрічей, службових нарад та переговорів на Ке д'Орсе (МЗС Франції), у Нормандії за участю світових лідерів та глав дипломатій. Зокрема, Франсуа Олланда, Петра Порошенка, королеви Єлизавети ІІ, Володимира Путіна, Лорана Фабіуса, Джона Керрі, Франка-Вальтера Штайнмайєра, Сергія Лаврова та інших.
Спогадами, думками, порадами та прогнозами щодо розвитку, поглиблення та пошуку шляхів врегулювання так званої «української кризи» у фільмі, крім  Еріка Фурньє, також ділився колишній директор департаменту політичних справ МЗС Франції, чинний дипломатичний радник президента Франції Жак Одібер (Jacques Audibert).
Прем'єра стрічки відбулася місяць тому, 16 квітня 2015 року о 23:30 на французькому телеканалі France-3. Повна версія наразі є доступною на Youtube

comments powered by HyperComments

Последние