ФРАНЦІЯ ГОТОВА ПОВЕРНУТИ РОСІЇ €785 МЛН ЗА «МІСТРАЛІ» І РОЗІРВАТИ КОНТРАКТ

15.05.2015 11:11

Франція готова повернути €785 млн за «Містралі» і розірвати контракт на поставку російському ВМФ гелікоптероносців. Про це повідомило російське видання «Коммерсантъ» з посиланням на свої джерела в російському уряді.

За даними видання, Париж підготував і надіслав до Москви проекти документів про розірвання угоди щодо будівництва для Росії гелікоптероносців типу Mistral і контракту на два таких судна.

Передбачається, що Росія отримає гроші після видачі урядом РФ письмового дозволу на продаж обох кораблів «будь-якій зацікавленій третій стороні без жодних застережень».

Проте в Москві з цим не погоджуються, «витрати і збитки» Росії у зв'язку з розривом контракту Кремль  оцінює в €1163 млн. Тож за даними видання, жодних дозволів на реекспорт до повернення грошей там видавати не згодні.

Але це не єдина розбіжність. За інформацією видання, французи запропонували ризики і витрати, пов'язані з демонтажем і розвантаженням з кораблів російського обладнання, поставленого на них в ході будівництва, і його поверненням, поділити порівну. У Москві ж вважають, що оплата повинна здійснюватися за рахунок Франції, оскільки ініціатором розриву угоди виступає саме французька сторона. Париж же, своєю чергою, відстоює обґрунтоване право на розрив на підставі форс-мажору, яким є російська агресія в Україні.

comments powered by HyperComments

Последние