«УКРТРАНСНАФТА» ОФІЦІЙНО ВИЙШЛА З-ПІД КОНТРОЛЮ КОЛОМОЙСЬКОГО

14.05.2015 10:16

Загальні збори акціонерів «Укрнтранснафти» офіційно затвердили склад дирекції компанії. Рішення вже підписав міністр енергетики України Володимир Демчишин.

 

Документом особою, яка тимчасово здійснюватиме обов’язки генерального директора компанії призначено Романа Сидорака.

Таким чином, зі зміною органу керівництва, очільники компанії мають право достроково звільнити представників групи «Приват», оскільки в контрактах є пункт про зміну органу управління та Уставу. До цього представники Ігоря Коломойського були формально відсторонені, однак їх могли повернути.

Як повідомив Громадському виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Андрій Пасішник, одночасно, наразі представники «Привату» вже три години не допускають інспекцію на Кременчуцький нафтопереробний завод.

«Сьогодні має проходити інвентаризація технологічної нафти на трьох «приватівських» НПЗ і в системі Укртранснафти. На два західноукраїнські заводи комісію допустили, на Кременчуцький НПЗ – у доступі відмовлено. Перевірка проводиться сюрвейською організацію SGS Україна у присутності представників СБУ, Нафтогазу, Міненерго, PricewaterhouseCoopers. Інспекція включає підтвердження якості та кількості нафти із замірами та відбіром проб. Представники «Привату» вимагають, щоб відібрані проби не вивозили з підприємства, а робити це (перевірку) у заводській лабораторії, що є неприйнятним», – наголосив Пасішник.

Окрім того, «Приват» вимагає, щоб усі члени інспекції були включені до складу інвентаризаційної комісії і підписали заводський акт.

«Водночас, наша позиція – повинен бути допуск SGS, яка має договір з «Укртранснафтою» і вони видає власний акт про перевірку і ніяких документів «Укртатнафті» підписувати не зобов'язані, так як у них внутрішній договір з «Укртранснафтою». Представники НАКу, міненерго і СБУ, також не можуть бути членами комісії та підписувати заводські акти, так як їх завдання просто бути присутнім про проведенні інспекції», – додав Пасішник.

comments powered by HyperComments

Последние