ДЕМОБІЛІЗОВАНИХ НЕ МАЮТЬ ПРАВА ПОВТОРНО ПРИЗИВАТИ РАНІШЕ, НІЖ ЧЕРЕЗ 6 МІС. З ДНЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ЗІ СЛУЖБИ

14.05.2015 12:57

«Зараз триває четверта хвиля мобілізації. Багатьох військових, призваних під час першої хвилі, вже демобілізовано. Відповідно зросла кількість звернень за допомогою до нашого Центру. Зокрема, почастішали випадки, коли військовим, звільненим з служби у запас, знову прийшли повідомлення з’явитись у військомат. Відповідно до закону, це можна робити не раніше як через шість місяців. До шести місяців можуть бути мобілізовані лише за їх згодою», - наголосив Ігор Васюник.

Окрім того, юристи Центру правового захисту учасників АТО зазначають, що під час кожної чергової хвилі мобілізації/демобілізації або ухвалення змін до законодавства зростає не лише кількість звернень військових та їхніх родичів, а й характер звернень. Зокрема, військові з АТО та рідні зараз найбільше цікавляться про порядок отримання одноразової грошової допомоги після демобілізації та щодо отримання пільг, в тому числі пільг на комунальні послуги.
Керівник Центру, адвокат Мирослава Дмитришин розповідає:

«Багато військових телефонують і запитують, який порядок виплат одноразової грошової допомоги після демобілізації. Роз’яснюємо. Військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією та звільняються із служби після прийняття рішення про демобілізацію, виплачується одноразова грошова допомога. Її розмір – 4% від місячного грошового забезпечення військового. До прикладу, якщо військовий прослужив 8 місяців, тоді розмір одноразової грошової допомоги: 4 (%) х 8 (місяців)= 32% (від розміру місячної заробітної плати). Важливо, що сума допомоги не повинна становити менше 25%. Тобто, якщо хтось прослужив менше 6 місяців, він все одно отримає допомогу в розмірі 25% місячного грошового забезпечення, яке він отримував на день звільнення з військової служби. З приводу виплати одноразової допомоги потрібно звертатись у військові частини, до яких призивали».

За словами юристів Центру, також почастішали випадки звернень демобілізованих, яких роботодавці звільнили з місця роботи.
«Це однозначно незаконно. Громадян, які були мобілізовані, не мають права звільняти з останнього їх місця роботи на час виконання ними їхнього військового обов’язку. У випадку звільнення потрібно звертатись до суду з позовом про поновлення на роботі», - додає народний депутат Ігор Васюник.
Нагадаємо, Центр правового захисту учасників АТО діє з вересня 2014 року за ініціативи народного депутата України Ігоря Васюника. За понад вісім місяців роботи юристи та волонтери Центру надали кваліфіковані юридичні консультації понад 700 військовим, які перебували чи перебувають в зоні АТО, а також членам їхніх родин. Окрім того, юристи Центру розробили книжечку-довідник для військових з інформацією про їхні права та обов’язки. Понад 5 тис. друкованих довідників роздали військовим, їхнім рідним, а також через волонтерів передали бійцям на передову. Бажаючим, електронний варіант довідника надсилають на електронні пошти.

comments powered by HyperComments

Последние


17:04Светодиодный профиль