НАТО ЗМІНЮЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ АГРЕСІЮ РОСІЇ, ПОСИЛЕННЯ - НАЙБІЛЬШЕ ПІСЛЯ ХОЛОДНОЇ ВІЙНИ

14.05.2015 08:49

Російські дії та постійне посилення агресивності Москви змушує Північноатлантичний альянс змінюватися та тісніше співпрацювати з ЄС.
Про це заявив, відкриваючи засідання глав дипломатичних відомств країн-членів НАТО в Белеку (Туреччина), генсек НАТО Єнс Столтенберг.
"Росія, що стає все агресивнішою, силою змінює кордони та залякує своїх сусідів, а на півдні небезпека тероризму досягла безпрецедентного рівня за останній час. Тому нам доводиться змінювати альянс, пристосовуючи до нового середовища", - пояснив він.
За словами генсека, окрім вже здійснених заходів (зокрема, створення сил надшвидкого реагування НАТО) альянс планує розробити механізми спільних з Євросоюзом механізмів реагування на гібридні загрози. На засіданні присутня високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні.
Як повідомлялося, раніше про необхідність посиленої співпраці з ЄС в цьому питанні детально розповів в інтерв’ю "Європейській правді" представник альянсу Джемі Шеа.
Столтенберг додав, що нинішнє посилення механізмів колективної безпеки – "найбільше за часи, які минули від закінчення холодної війни".

comments powered by HyperComments

Последние