П.ПОРОШЕНКО У ПОЛЬЩІ ВЗЯВ УЧАСТЬ У ЦЕРЕМОНІЇ ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЗАГИБЛИХ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

08.05.2015 08:27

Президент Петро Порошенко під час робочого візиту до Польщі у Гданьску взяв участь в церемонії вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні на меморіальному комплексі “Пам’ятник “Героям Вестерплятте”, передає УНН з посиланням на пре-службу глави держави.
В церемонії також взяли участь Президент Польщі Броніслав Коморовський, глави іноземних делегацій, в тому числі Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун та Президент Європейської Ради Дональд Туск, президенти Литви, Естонії, Болгарії, Кіпру, Чехії, Румунії, Хорватії.
Програма церемонії включала звукові та світові інсталяції, а також демонстрацію фільму про Другу світову війну. Пролунали 20 артилерійських залпів. Почесна варта поклала вінок до пам’ятника. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.
Під час виступу Броніслав Коморовський, зокрема, сказав: “70 років тому вся Європа відзначала закінчення війни. Однак, не для всіх закінчення війни стало початком ери свободи. Нова війна стала реальним шоком для всіх”. Президент Польщі зазначив, що місце України — серед інших країн “Східного партнерства”. “Якщо вони цього бажають, якщо вони готові це зробити в нашому спільному європейському домі”, — додав він.
Вестерплятте (Westerplatte) — півострів біля гирла Мертвої Вісли, яка впадає в Гданську затоку Балтійського моря (територіально знаходиться у межах Гданська). Після поразки Німеччини у Першій світовій війні, за умовами Версальського договору, місто Гданськ, яке німці вважали своїм і називали Данциг, було оголошено вільним. Воно перебувало під юрисдикцією Ліги націй, а його територія входила до митного простору Польщі.
25 серпня 1939 року до Гданської бухти прибув лінкор ВМС Німеччини “Шлезвіг—Гольштейн” із ротою морської піхоти чисельністю 500 чоловік. 1 вересня 1939 року о 04:45 лінкор почав обстріл Вестерплятте. Офіційно вважається, що з цих пострілів розпочалася Друга світова війна.
7 днів польські військові героїчно обороняли Вестерплятте, однак вранці 7 вересня було оголошено про капітуляцію.
На Меморіальному комплексі на Вестерплятте щорічно 1 вересня відбуваються офіційні заходи. У музеї представлено документи, макети укріплень і німецького лінкора, відтворено пост чергового. Неподалік знаходиться кладовище, де поховано загиблих захисників фортеці, а поруч танк Т-34 з Першої польської бригади імені Героїв Вестерплятте, який брав участь у визволенні Гданська у 1945 році.

comments powered by HyperComments