ЗВТ З УКРАЇНОЮ ПОЧНЕ ДІЯТИ З 2016 РОКУ, - КОМІСАР ЄС

07.05.2015 14:07

Договір про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною набере чинності з початку 2016 року незважаючи на заклики РФ відкласти угоду. Про це повідомила комісар ЄС з торгівлі Сесілія Мальмстрем перед зустріччю з міністрами торгівлі ЄС, передає РБК-Україна з посиланням на Reuters.

"Не Росія буде це вирішувати", - заявила Мальмстрем.

Раніше повідомлялося, що Європейська комісія не розглядає можливість подальшої відстрочки поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Україною згідно з торговельною частиною Угоди про асоціацію.

Нагадаємо, у вересні 2014 року Рада із загальних питань ЄС відтермінувала до 1 січня 2016 року застосування положень Угоди про асоціацію з Україною щодо створення зони вільної торгівлі. Це рішення було результатом тристоронніх консультацій між Україною, Росією і ЄС.

16 квітня 2015 року комісар ЄС з політики сусідства та переговорів про розширення Йоганнес Ган заявив, що Євросоюз відкритий для обговорення потенційних побоювань Росії у зв'язку з європейською інтеграцією України, але відкидає можливість перегляду Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі (ЗВТ) між ЄС і Україною.

Пізніше глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський наголосив, що Європейський Союз не розглядає варіанту подальшої відстрочки або перегляду поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі з Україною.

Україна готується до імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС у частині створення зони вільної торгівлі з ЄС 1 січня 2016 року, про що зазначила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"Ми готуємося до початку імплементації частини Угоди про асоціацію з ЄС – ред.), яка пов'язана зі створенням зони вільної торгівлі, з 1 січня 2016 року. І створюємо при цьому всю необхідну нормативно-правову базу, щоб частина, яка стосується зони вільної торгівлі, запрацювала з самого початку", - сказала вона.

comments powered by HyperComments

Последние