ЕВАКУЙОВАНИЙ З НЕПАЛУ: ЦЕ ШВИДШЕ БУЛА ДОВГА ПРИГОДА, АНІЖ ОПЕРАЦІЯ ПОРЯТУНКУ

07.05.2015 12:32

Евакуйовані з Непалу українці, літак з якими сьогодні вночі приземлився у Києві, до операції з їх порятунку, яка розтяглась на тиждень, претензій не мають. Люди розуміють, що затримки в часі були спричинені не людським фактором.


Уночі військо-транспортний літак Іл-76 в Борисполі зустрічав репортер ZIK-Стрім Максим Осовський.

Ним до Києва прибули 75 українців та 11 іноземців, евакуйованих з Непалу. Серед іноземних громадян – представники Франції, Грузії, Росії та Польщі, на борту були також журналісти та рятувальники. Попри те, що усі туристи дістались України здоровими, на летовищі літак чекали 7 карет швидкої, пожежна машина та чимало рятувальників.

Довгий переліт із Непалу із зупинками в Індії та Азербайджані, виснажив туристів, дехто навіть втратив лік днів. 

«Ми вже втомились настільки, що останній переліт просто спали.  Наша дорога додому тривала десять днів, сьогодні 6 чи 7 число? В принципі, постійно траплялись пригоди, не пов’язані з людським фактором: зламалась машина, потім не давали дозволу на посадку,  а коли дали дозвіл, літак виявився надто важким – багато всяких моментів.  Евакуація швидше була довгою пригодою, аніж операцією порятунку», – розповів турист із Києва Ростислав.

Єдиним мінусом рятувальної місії, як розповіли евакуйовані, була її довга тривалість, усе інше організували на належному рівні – на час вимушених зупинок пасажирам літака організували житло та харчування. 

«В мене претензій нема, все добре, в нас було житло, ми постійно були ситі,  перельоти чудові, я вважаю, що пілот у нас вищого класу, я б ніколи не могла подумати, що така велика машина може так легко здійснювати посадку. Коли ми були в Катманду, де трясло, і ми чекали на літак, було страшно, але зараз вже ні. Тепер, коли ми на батьківщині, все погане забуте, на даний момент нічого поганого не можу сказати, єдине, це просто затяглось на трохи», – зазначила Ліза.

Військовим літаком додому повернулись не всі українські туристи. За списками МЗС на час землетрусів в Непалі перебувало 210 наших громадян, окрім тих, які учора приземлились у Києві, 35 повернулись на батьківщину власними силами ,21 людина вирішили залишитись в Непалі, одного українця після складної операції на нозі перевозити не дозволили лікарі, доля ще 46 людей невідома.

comments powered by HyperComments

Последние