У США ВЛАСНИКІВ ЄДАПС ЗВИНУВАТИЛИ У КОРУПЦІЇ – ЗМІ

05.05.2015 19:59

У США власників ЄДАПС Олександра Васильєва та Юрія Сидоренка підозрюють у корупції.

Про це повідомляє  DW.DE.

«Слідом за мільярдером Дмитром Фірташем, екстрадицію якого до США днями заборонив суд у Відні, в поле зору американської юстиції потрапили ще двоє впливових українських бізнесменів - голова ради директорів консорціуму ЄДАПС Олександр Васильєв та голова консультативної ради цього консорціуму Юрій Сидоренко. У матеріалах кримінальної справи обвинувачених названо власниками ЄДАПС. Васильєва і Сидоренка американські слідчі звинувачують у тому, що вони давали хабарі чиновнику Міжнародної організації цивільної авіації, який сприяв розвитку бізнесу ЄДАПС», – зазначається у виданні.

Зокрема, правоохоронці звинувачують їх у тому, що впродовж 2005-2010 років платили хабарі посадовцю Міжнародної організації цивільної авіації (МОЦА) Мауріцио Сициліано, відповідального за проекти, пов’язані з машинозчитуваними документами. За даними слідства за допомогу Сициліано платили від трьох до п’яти тисяч доларів щомісяця. Він також влаштував свого сина у структурах ЄДАПС в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Основним проектом, який лобіював Сициліано було впровадження електронних паспортів для співробітників Інтерполу, за якими вони змогли б подорожувати без віз. Після того, як низка країн відмовилися відмовились визнавати електронні паспорти Інтерполу, українці долучили Сициліано від імені МОЦА лобіювати їхнє використання

Головним доказом у справі є листування Сициліано з керівниками ЄДАПС та свідчення колишнього співробітника консорціуму.

Мауріцио Сициліано було заарештовано 11 грудня 2014 року. На той момент Васильєв перебував у Швейцарській в’язниці вже чотири місяці, очікуючи на екстрадицію до США. Однак вже 17 квітня Окружний суд північного округу Каліфорнії скасував ордери на арешт, аргументувавши рішення тим, що жоден із затриманих не є громадянином США. Сидоренко залишається в ОАЕ, які не мають із США договору про екстрадицію.

Консорціум ЄДАПС зокрема виготовляє закордонні паспорти для українців

comments powered by HyperComments

Последние