О’САЛЛІВАН: ЄС ЗБЕРЕЖЕ САНКЦІЙНИЙ ТИСК НА РОСІЮ ДО КІНЦЯ РОКУ

29.04.2015 09:15

За словами посла ЄС в США, санкції залишаться в силі мінімум до кінця року, коли Євросоюз зможе оцінити ступінь виконання мінських угод.


Європейські санкції відносно Росії залишаться в силі принаймні до кінця року, заявив посол Євросоюзу в США Девід О’Салліван (David O «Sullivan) на зустрічі з редакторами та кореспондентами агентства Блумберг у Вашингтоні, – повідомляють РІА Новини.

Відносини Росії і Заходу погіршилися у зв’язку з ситуацією на Україні. Наприкінці липня ЄС і США від точкових санкцій проти окремих фізосіб і компаній перейшли до заходів проти цілих секторів російської економіки. У відповідь Росія обмежила імпорт продовольчих товарів з країн, які ввели відносно неї санкції: США, країн ЄС, Канади, Австралії та Норвегії.

За словами посла ЄС в США, раніше Європейська Рада «ясно дала зрозуміти, що санкції будуть діяти доти, поки повністю не будуть виконані мінські угоди». Він також додав, що їх виконання «неможливо оцінити до кінця року».

Проблема врегулювання української кризи обговорюється на переговорах в різних форматах, зокрема, в ході зустрічей контактної групи в Мінську за посередництва РФ та ОБСЄ. Чергова зустріч контактної групи 12 лютого завершилася прийняттям комплексу заходів з виконання мінських угод, який передбачає, зокрема, припинення вогню в Донбасі з 15 лютого, відведення важкого озброєння і створення зони безпеки.

Західні країни з березня 2014 вже кілька разів вводили санкції через позицію Росії щодо України. Останнім випадком застосування подібної практики стали обмеження, введені в березні 2015 року, коли був розширений список санкцій США.

comments powered by HyperComments

Последние