СЬОГОДНІ НА САМІТІ ЄС БУДЕ ЗАОХОЧУВАТИ УКРАЇНУ ГРОШИМА АБО БЕЗВІЗОВИМ РЕЖИМОМ, – ПАЛІЙ

27.04.2015 17:03

На саміті Україна-ЄС, який розпочався сьогодні у Києві, швидше за все, буде продовження політики «заохочення України».

Таку думку у коментарі ІА ZIK висловив політичний аналітик Олександр Палій.

«Ми бачимо, що на сайті Європейського Союзу з’явилася аналітична довідка щодо розвінчання російської брехні. Я думаю, що заява за підсумками саміту також буде проукраїнською. Вчора надходили повідомлення, що ця заява вже попередньо затверджена, хоча йшли дискусії щодо неї. Є країни, які більше готові на сьогодні її підтримувати, і є такі, які вважають, що можна пересидіти цей час. Але, швидше за все, буде задекларована проукраїнська позиція, і вона буде тягнути за собою не лише слова», – вважає експерт.

На його думку, це буде ще один крок у правильному напрямку, хоч, можливо, не такий великий, як хотілось би.

Щодо безвізового режиму, то його на цьому саміті Україна не отримає, але ЄС може запропонувати певний алгоритм вирішення цього питання, вважає Олександр Палій.

«Не знаю, чи це буде зроблено, бо є багато країн, які просто остерігаються воєнної ситуації в Україні і можливого напливу біженців. Але, тим не менше, якось заохотити Україну вони будуть мусити. Чи це буде економічне заохочення, чи заохочення на шляху до безвізового режиму – побачимо», – зазначив експерт.

Водночас він додав, що, можливо «заохочення грошима» для України зараз було би навіть більш вигідно.

Стосовно вирішення ситуації на Сході України, то, на думку Палія, якихось нових принципових рішень від цього саміту очікувати не варто: «Думаю, вони будуть домагатися виконання Мінських угод. Нічого радикального ЄС пропонувати не буде».

Нагадаємо, у Києві в понеділок відбулась офіційна церемонія зустрічі учасників саміту «Україна – Європейський Союз». Біля будівлі Адміністрації Президента глава української держави Петро Порошенко зустрів президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, президента Європейської Ради Дональда Туска. Після церемонії розпочалася їх зустріч у форматі «тет-а-тет».

comments powered by HyperComments

Последние