ДЕРЖДЕП: НАРОЩУВАННЯ СИЛ РФ У КРИМУ - ЩЕ ОДНЕ ПОРУШЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА

24.04.2015 08:43

У Держдепартаменті США наголошують, що введення Росією будь-якого озброєння на територію Криму без згоди України є незаконним, оскільки півострів, за всіма міжнародними нормами, залишається українською територією.
Про це зазначила в четвер у Посольстві України в Вашингтоні заступник Державного Секретаря США з питань контролю над роззброєнням Роуз Геттемюллер, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Ми не сприймаємо того факту, що Крим перестав бути суверенною територією України, отже введення будь-якого озброєння в цей регіон без згоди України буде незаконним, суперечитиме міжнародному праву", - підкреслила представник держдепу.

Вона зазначила, що у Сполучені Штати продовжують бути стурбованими у зв'язку з коментарями російських офіційних посадовців та експертів щодо можливості перекидання ядерної зброї в Крим. "Ми висловили наші занепокоєння на адресу Російської Федерації", - зауважила Геттемюллер.
Водночас, вона повторила озвучену напередодні позицію, що США не мають підстав стверджувати про наявність будь-яких видів ядерного озброєння на території Кримського півострова.
Крім того, Геттемюллер прокоментувала ситуацію із зосередженням військ з боку Росії на сході України. "Ми дуже чітко заявляли, що введення у східні частини України – Луганську й Донецьку області іноземних бойовиків, а також важкого озброєння не сприяє досягненню миру в регіоні", - наголосила заступник держсекретаря США.

У цьому зв'язку вона звернула увагу на необхідність виконання положень Мінської угоди, додавши, що станом на сьогодні це дозволило "повернулися до ситуації, коли немає активних боїв у регіоні".
Заступник глави Держдепартаменту США наголосила, що єдиний шлях, який США вважають правильним для просування вперед - це мирний процес.

comments powered by HyperComments

Последние