АМЕРИКАНСЬКІ КОНГРЕСМЕНИ ЗНОВУ ТИСНУТЬ НА ОБАМУ, ДОМАГАЮЧИСЬ ЗБРОЇ ДЛЯ УКРАЇНИ

22.04.2015 11:36

Американські конгресмени, які входять до складу Українського кокусу в Конгресі США, звернулися до адміністрації Білого дому, щоб разом із 18 млн дол. гуманітарної допомоги для українців на Донбасі адміністрація також ухвалила рішення про забезпечення України летальною зброєю. Про це йдеться в офіційній заяві кокусу (caucus - об'єднання політиків - ред.), поширеній 21 квітня, передає Укрінформ.

"Важливість надання гуманітарної допомоги людям, які опинилися в зоні бойових дій, не може бути переоцінено. Тим не менше, ця допомога тільки заліковує симптоми більшої проблеми. Уряд України гостро потребує оборонних озброєнь, необхідних для захисту своїх кордонів і суверенітету. Оборонні статті допоможуть Україні продовжувати процес економічних та державних реформ, розпочатих на Євромайдані", - зазначили законодавці.

У документі наголошується, що Конгрес "неодноразово виступав за військову підтримку з метою підвищення здатності народу України захищати свою суверенну територію від неспровокованої і триваючої агресії Російської Федерації".

Крім того, зауважили конгресмени, міністр оборони США Ештон Картер під час слухань у Сенаті щодо призначення його на посаду ясно дав зрозуміти, що підтримує ідею надання летальної допомоги Україні.

"Ми повинні підтримувати українців у тому, як вони захищаються. Я схиляюсь до того, щоб забезпечення їх зброєю, в тому числі (...) летальною", - процитували конгресмени висловлювання Картера.

Законодавці нагадали, що, за оцінками ООН, щонайменше 1,2 млн українців були вимушені залишити свої домівки через російське вторгнення.

Заяву підписали представники від обох партій Конгресу – республіканець Майкл Фіцпатрик, а також демократи Сандер Левін і Марсі Каптур.

11 березня 2015 року США ухвалили рішення надати Україні безпілотники та броньовані військові автомобілі Humvee, системи зв'язку, радари для визначення мінометних і артилерійських позицій, прилади нічного бачення та інші засоби загальною вартістю 75 мільйонів доларів.

Раніше п'ятнадцять американських сенаторів, які представляють обидві партії Конгресу, написали відкритого листа президенту США із закликом негайно надати Україні летальну зброю оборонного характеру.

Але президент США Барак Обама вважає, що на нинішньому етапі американська летальна зброя для України може тільки посилити конфлікт.

18 грудня 2014 року Обама підписав "Акт на підтримку свободи України", в якому йдеться про надання Україні військової допомоги на загальну суму 350 млн доларів. Ця сума буде розділена таким чином: 100 млн доларів буде надано в 2015 році, а по 125 млн доларів - у 2016 і 2017 роках.

Повідомлялося, що ця допомога міститиме предмети особистого захисту і навчання у протидії наступальним видам озброєння, протитанкові озброєння, зброю і боєприпаси для особового складу, радари для виявлення артилерійських батарей, далекоміри, обладнання для оптичного наведення і управління, безпілотники для тактичного спостереження, захищене комунікаційне обладнання.

Президент України Петро Порошенко впевнений, що у випадку нового витка російської агресії Україна негайно отримає летальну зброю.

comments powered by HyperComments

Последние