САУДІВСЬКА АРАВІЯ РОЗПОЧАЛА НОВУ ОПЕРАЦІЮ В ЄМЕНІ

22.04.2015 10:42

Саудівська Аравія оголосила про те, що разом з коаліцією припиняє авіаудари по формуваннях хуті в Ємені, але не має наміру послаблювати тиск на повстанців


У вівторок представники саудівської влади заявили, що після чотирьох тижнів бомбардувань повстанці хуті більш не становлять загрози для мирного населення Ємену та інших країн, в тому числі Саудівської Аравії, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Оголошено, що зусилля, докладені коаліцією до того, щоб зупинити просування повстанців і повністю відновити визнаний міжнародним співтовариством уряд країни, вступили в нову стадію, на якій головними завданнями будуть політичне врегулювання і надання допомоги мирному населенню.

Разом з тим, саудівська влада заявили, що коаліція буде продовжувати дії, покликані не допустити пересування заколотників по території Ємену, і що авіаудари можуть поновитися в будь-який момент.

Іран, якого звинувачують у постачанні зброї повстанцям, назвав рішення саудівської влади "кроком вперед" у напрямку політичного врегулювання.

Крім того, іранська сторона вітає припинення того, що вона називає вбивством беззахисних мирних жителів.

У понеділок в результаті удару з повітря, нанесеного саудівськими ВВС по складу зброї заколотників недалеко від Сани, загинули, щонайменше, 38 осіб і зруйновано кілька будинків.

Тим часом, у вівторок американський авіаносець USS Theodore Roosvelt увійшов в Аденську затоку і наблизився до узбережжя Ємену. Він приєднався до інших американським військовим кораблів, з тим, щоб забезпечити безпеку життєво важливих морських торговельних шляхів.

Представники адміністрації США заперечують, що військові кораблі направлені туди для того, щоб перехоплювати іранські кораблі, які можуть доставляти зброю повстанцям хуті.

comments powered by HyperComments

Последние