АМЕРИКАНСЬКІ СОЛДАТИ В ЗАХОПЛЕННІ ВІД ЯВОРІВСЬКОГО ПОЛІГОНУ, БО «Є ДЕ РОЗВЕРНУТИСЯ»

21.04.2015 15:34

Уже сьогодні, 21 квітня, солдати 173-ї повітряно-десантної бригади США розпочали навчання для двох рот українських військових Нацгвардії на території Яворівського полігону. Гості з-за океану кажуть, що тренування проходитимуть у дуже хороших умовах, бо «полігон фантастичний».

Про це йдеться у сюжеті проекту «На периметрі»  (щобудня о 20:30 на телеканалі ZIK).

«На цих тренуваннях ми діятимемо спільно з українською Нацгвардією, – розповів американський десантник. – Маємо для навчань фантастичний тренувальний полігон, значно більший, аніж той, який ми звикли використовувати вдома. На території полігону можна будувати великі тренувальні команди».

Водночас солдати Нацгвардії сприймають навчання як можливість обмінятися досвідом зі своїми американськими колегами. 

«Треба подивитися, як вони діють, як ми діємо в тих чи інших ситуаціях. Можливо, вони дадуть нам корисні поради, а може, і від нас чогось навчаться. У нас також всі професіонали, маємо що показати», – зазначив прапорщик Нацгвардії України Сергій Крижанівський.

До речі, як виявилося, серед американських десантників є близько десяти вихідців з України.  Андрій Гордійчук носить значок американської армії, але прекрасно володіє українською мовою. У США він приїхав 15 років тому. Там пішов на військову службу. Зізнається, що ніколи не думав, що приїде на Батьківщину проводити навчання для своїх земляків.

«Будемо навчати базовим принципам підготовки солдатів – покажемо, як цей процес відбувається у США», – розповів Андрій Гордійчук.

Нагадаємо, вчора, 20 квітня, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного на Яворівському полігоні, що на Львівщині, за участі Президента Петра Порошенка та вищого військового керівництва відбулася церемонія відкриття спільних українсько-американських навчань. У них беруть участь  290 десантників армії США та 300 українських військовослужбовців.

comments powered by HyperComments

Последние