У РОСІЙСЬКІЙ ДУМІ ЗАСУМНІВАЛИСЯ В СУВЕРЕНІТЕТІ НОРВЕГІЇ НАД ШПІЦБЕРГЕНОМ

20.04.2015 08:17

\У Держдумі Росії впевнені, що Шпіцберген - це вільна економічна і політична зона, на яку не поширюється повний суверенітет Норвегії

Таку заяву зробив перший заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Калашников, передає depo.ua з посиланням на "Говорит Москва".

"Для Росії Баренцове море і вся Арктика - це єдиний, по суті, вихід в два океани. Там ми нікому ніколи не повинні бути підзвітні. І в цьому сенсі Рогозін абсолютно правий, що зробив це, скориставшись юридичною колізією, і поставив у цьому сенсі ще раз певну кому по Шпіцбергену", - сказав Калашников.

На його думку, скандал навколо візиту віце-прем'єра на Шпіцберген носить політичний характер.

Тим часом Дмитро Рогозін вважає, що така реакція з норвезької сторони викликана заздрістю.

"Просто заздрять, що ми на Північному полюсі купалися", - написав російський віце-прем'єр в "Твіттері".

Нагадаємо, напередодні Рогозін, якого включено у санкційні списки США та ЄС, прибув до адміністративного центру Шпіцбергена, відвідав російське селище Баренцбург і розташоване там підприємство "Арктікуголь".

У свою чергу МЗС Норвегії заявило, що просить від російської сторони пояснень через поїздку заступника голови уряду РФ на Шпіцберген. Також МЗС Норгвегії розгляне посилення правил на в'їзд, які торкатимуться архіпелагу.

Норвезькі дипломати заявили російському посольству в Осло, що фігуранти списку санкцій "небажані" на Шпіцбергені, додав він.

comments powered by HyperComments

Последние