У КОНСТИТУЦІЙНОМУ СУДІ ВИРІШИЛИ ПЕРЕНЕСТИ РОЗГЛЯД СПРАВИ ПРО ЛЮСТРАЦІЮ

16.04.2015 14:43

Голова Конституційного суду Юрій Баулін заявив, що КС задовольнив клопотання про перенесення розгляду справи. Про дату початку розгляду буде повідомлено додатково.

Конституційний суд (КС) України переніс розгляд справи про конституційність низки положень закону про люстрацію, передає сайт телеканалу «112 Україна».
КС України в четвер почав розгляд питання про конституційність закону про очищення влади (про люстрацію), на засіданні були заявлені ряд клопотань. Влада просила, щоб питання було відкладено до внесення парламентом змін до закону про люстрацію і отримання оцінки від Венеціанської місії.
«Задовольнити клопотання про перенесення розгляду справи. Про дату початку розгляду буде повідомлено додатково», — заявив голова КС Юрій Баулін.

На початку березня Верховний суд України направив до КС подання, в якому попросив визнати неконституційними положення закону «Про очищення влади» (люстрації), що приписують автоматичне звільнення чиновників тільки на тій підставі, що вони були призначені в період правління екс-президента Віктора Януковича. Також в суд надійшло звернення з цього приводу від 47 народних депутатів. Звернення Верховного суду і депутатів об'єднали в одну справу. У четвер КС почав розглядати конституційність окремих положень закону про люстрацію. Напередодні Мін'юст повідомив, що в Раду подано зміни до закону про люстрацію.
У середині вересня минулого року парламент України з третьої спроби схвалила закон про люстрацію. Як заявив на той момент генпрокурор Віталій Ярема, закон не відповідає конституції і вимогам міжнародного законодавства. Проте, 9 жовтня український президент Петро Порошенко підписав закон, але не виключив внесення до нього змін у разі зауважень від Венеціанської комісії або Конституційного суду.

comments powered by HyperComments

Последние