РОСІЯ СТРІМКО ПОСИЛИЛА ВІЙСЬКОВУ АКТИВНІСТЬ У ТИХОМУ ОКЕАНІ - АМЕРИКАНСЬКИЙ КОМАНДУВАЧ

16.04.2015 09:36

Російська військова активність, в тому числі, із залученням стратегічних ядерних сил, повертають Москву до конфронтації зі Сполученими Штатами, яка існувала за часів холодної війни.
Про це зазначив у середу під час слухань у американському Конгресі командувач Тихоокеанського військового командування США адмірал Семюел Локлір, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Росія впродовж останніх кількох місяців повернулася у своїй активності, я б сказав, майже до рівня холодної війни, спрямованої проти нас - з відпрацюванням ударів по противнику на великій відстані, проведенням навчань та інших подібних речей", - зауважив адмірал.
Він зазначив, що Вашингтон має інформацію про те, що Росія збирається "вдосконалювати власні стратегічні сили ядерного стримування на своєму східному узбережжі в північній частині Тихого океану". Крім того, за його словами, Росія нарощує підводні сили в Азії та паралельно намагається посилити вплив в регіоні Арктики, а також на півдні та півночі Східно-Азіатського регіону.

Адмірал також згадав посилення активності російського флоту та авіації дальньої дії, яка "значно збільшилася, але не вище рівня холодної війни". Ще однією проблемою він назвав впровадження в РФ підводного човна нового класу з балістичними ракетами на борту поруч з модернізацією ракет наземного базування, що розширює ядерний потенціал Росії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
У цьому зв'язку адмірал Локлір зауважив, що військова активність РФ разом із загрозами, що виходять від Північної Кореї та Китаю, ретельно відслідковуються розвідкою та системами спостереження США.

comments powered by HyperComments