ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР ЕСТОНІЇ ЗВИНУВАТИВ РОСІЮ В ПОРУШЕННІ НОРМ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА

15.04.2015 12:45

Прем'єр-міністр Естонії Тааві Рийвас заявив, що Росія не дотримується міжнародного права так, як це роблять країни Євросоюзу. Про це глава уряду сказав на спільній прес-конференції в Гельсінкі з фінським колегою Александром Стуббом за підсумками їхньої зустрічі. Головною темою переговорів глав урядів двох країн стали питання політики безпеки, передає NEWSru.com.

Прем'єр-міністри зійшлися на думці, що необхідно реагувати на зміну ситуації у сфері безпеки. Рийвас і Стубб підкреслили значення співпраці в нинішній політичній обстановці.

"Ясно, що наш великий сусід Росія не дотримується правил міжнародного права так, як це робить ЄС", - наводить слова Рийваса фінська телерадіокомпанія Yle.

На думку естонського прем'єра, нинішні події в Україні та Грузії в 2008 році свідчать про те, що міжнародна обстановка змінюється. Хоча, зазначив Рийвас, "це не означає, що всі країни піддаються загрозі", але Естонія "має бути готова реагувати на нові виклики".

У свою чергу прем'єр-міністр Фінляндії заявив, що його країна "не піддається військовій загрозі". "Тимчасом поведінка Росії непокоїть мене", - зізнався Стубб.

Стубб і Рийвас констатували, що між Фінляндією та Естонією встановилися добрі стосунки. Тааві Рийвас зазначив, що Естонія не буде давати Фінляндії поради з приводу того, чи варто вступати до НАТО. "Ми дуже задоволені тим, що ми входимо в НАТО. Підтримка Альянсу в Естонії дуже висока - близько 90% громадян позитивно до нього ставляться. Але я тут не для того, щоб говорити Фінляндії, що робити. Це рішення мають ухвалювати фінські політики", - сказав Рийвас, якого цитує ТАСС.

У відповідь фінський прем'єр заявив, що вважає вкрай важливим той факт, що Естонія є членом як ЄС, так і НАТО. На думку Стубба, "членство Естонії зміцнило безпеку неприєднаних країн, таких як Фінляндія і Швеція".

Раніше повідомлялося, що до закінчення терміну повноважень нинішнього кабміну подача заявки на вступ до НАТО виключена. Однак Стубб розраховує на перегляд цієї позиції новим урядом, який прийде до влади в країні після парламентських виборів 19 квітня. Про ймовірну зміну точки зору з приводу членства в НАТО говорив також фінський президент Саулі Нійністе.

Напередодні Тааві Рийвас зустрівся в Таллінні з міністром оборони Німеччини Урсулою фон дер Ляєн і попросив Берлін розмістити війська на території Естонії. Збройні сили Німеччини візьмуть участь у військових навчаннях на території Естонії і продовжать участь у місії з охорони повітряного простору Балтії на авіабазі Емарі, заявила Урсула фон дер Ляєн на прес-конференції в столиці Естонії.

Зазначимо, президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес вважає, що з огляду на неспроможності санкцій щодо Росії у Європі має бути розроблений "план Б".

"У випадку з українською кризою мова йде про безпеку всієї Європи, а не однієї держави. Для цього Європа повинна визначити чітку позицію, показати свою рішучість і силу. Зараз ми обговорюємо, чи постачати в Україну зброю, чи посилити санкції щодо Росії. Якщо буде ухвалено не робити ні того, ні того, чи є у Європи запасний план?" - заявив Ільвес.

comments powered by HyperComments